Wpis z mikrobloga

#warszawa #wakacje
Witajcie, mam prośbę chciałbym z rodzinką 2+2 pozwiedzać Warszawę.
max 2-3dni, możecie zaproponować jakiś tani, odpowiedni dla rodziny hotel, schronisko...
Wiem, że mało czasu na zobaczenie wszystkiego, ale choć najważniejsze miejsca się zobaczy.
Jakieś dodatkowe info dla odwiedzającego Warszawę?
Przyjazd prawdopodobnie pociągiem, z drugiego końca Polski :)
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@valdman:

Jakieś dodatkowe info dla odwiedzającego Warszawę?

Nie bierzcie taksówek spod dworców. Nie noście aparatów i telefonów na wierzchu.

W ogóle po co chcecie zwiedzać takie brzydkie miasto?
  • Odpowiedz
@valdman: pałac jak pałac, centrum nauki to nuda gdzie(nie wiem jak teraz, kiedys tak) czeka się 12h w kolejce bo jest hype, stadion jak stadion, zamek i tak jest nieoryginalny bo przeciez po 44 roku zostalo tam pare cegieł, noo wiec nie ma po co
  • Odpowiedz
@qakk: to nie głupie :) u nas tylko tramwaje :)

@Morituria Chcemy zobaczyć stolicę, ja byłem za czasów PRL, pewnie trochę się zmieniło :)
Więcej atrakcji jest niż w moim mieście, może później inne miasto w Polsce.
  • Odpowiedz
@qakk: koniecznie obiema liniami xD

@valdman: Czasy PRL to ja znam z opowiadań starszych. Pozmieniało się na pewno, ale czy w rzeczywistości na lepsze? Wakacje - wszędzie jakieś przebudowy, więc nie zdziwcie się, że w komunikacji miejskiej są stale jakieś zmiany trasy. Z takich mniej sztampowych rozrywek zasugerowałabym przepłynięcie się po Wiśle http://www.ztm.waw.pl/?c=147&l=1 ale nie wiem jak to jest teraz z biletami. Musiałbyś przedzwonić i się dowiedzieć.
  • Odpowiedz
@Morituria: dodatkowe pytanie, chyba wyjdzie taniej samochodem pojechać (wg PKP 230zł w jedną stronę), samochodem 300zł w obie strony + opłaty autostrady.
Możecie polecić jakiś parking tani bezpieczny, zostawiłbym samochód i jeżdził komunikacją miejską.
  • Odpowiedz
@valdman: Sciagnij sobie program Nocy Muzeow [doskonale dziala jako spis wszystkich muzealnych atrakcji] i wybierz sobie co Cie interesuje, sa takie kwiatki jak Muzeum Gazownictwa albo Muzeum Sztuki Wspolczesnej [80% eksponatow wyglada tak ze patrzysz i myslisz co to #!$%@? jest] ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza wymienionymi obowiazkowymi rzeczami jak PKiN [pomysl nad Muzeum Techniki, chociaz powinno sie ono nazywac Muzeum Techniki PRL], Stadion, jesli starczy czasu mozecie podjechac do Puszczy Kampinoskiej - ale to wyprawa na caly dzien.
Centrum Nauki Kopernik mnie bardzo mocno rozczarowalo, widac ze jest to robione dla dzieci :(

Warszawskiej komunikacji miejskiej sie nie boj, szczegolnie jak masz jakdojade na telefonie, aczkolwiek jesli bedziesz dokladnie wiedzial co
  • Odpowiedz
@valdman: A, i jeszcze jedno - koniecznie sobie zarezerwuj jakis wieczor / noc na spacer po zmroku.
Bron Boze nie mysl ze uwazam ze jestes z jakiegos zadupia i bedziesz sie zachwycal swiatelkami, po prostu kazde miasto w nocy ma w nieokreslony sposob inny klimat niz w dzien. Jak juz bedziesz, warto go sprobowac poczuc.

Plus jak lubicie bardzo "spokojne" atrakcje zajrzyjcie na Cmentarz Powazkowski.

Jak bedzicie na Starym Miescie
  • Odpowiedz