Wpis z mikrobloga

Chyba wkrótce dołączę do zacnego grona wykopowych programistów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Taka krótka uwaga/rada dla pracujących w Polsce i narzekających na zarobki: przestańcie zwracać uwagę na polskie ogłoszenia i próbujcie swoich sił dla firm z zagranicy. Wczoraj przeszedłem drugi test - luźny call na Skypie. Praca 40h tygodniowo, zdalnie za 45k brutto euro rocznie -> wychodzi ponad 16k zł brutto miesięcznie - 3 razy tyle ile miałem tutaj (jeszcze pół roku temu było to jakieś 5 razy tyle (,) ). Dodatkowo jak się uda to dostanę 20k dotacji na sprzęt - na pierwszą firmę dla bezrobotnych ;)

Za kilka tygodni mam 2-3 dni próbnych (oczywiście płatnych) Myślę, że luzem to przejdę - nawet jeśli nie to mam to generalnie w dupie :) Mam kilka otwartych ofert w Holandii/Danii/Niemczech na miejscu za 6-7k euro / miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pozdrawiam i polecam brać sobie do serca rady @bazingaxl
( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programowanie
  • 29
@bazingaxl: Czy ja wiem czy smuta? jak mam robić za mniej, ale jednak robić cokolwiek ciekawe co mnie rozwija zamiast siedzieć i klepać projekty które mnie nie interesują lub stresują, taaa lepiej się zamęczać i potem dostać zawału w wieku 50 lat :D
Nigdzie nie pisał że chce robić za 2k, bardziej z tego wnika że zależy mu na rozwoju i ciekawej pracy niż trzepaniu najwięcej jak się da.