Wpis z mikrobloga

#wosp #wosplive #woodstock #woodstock2016 #woodstock2015

Trzeba to sobie powiedzieć wprost. Organizatorzy tegorocznej edycji Przystanku Woodstock po raz kolejny stworzyli jeden z najbezpieczniejszych imprez w Polsce! Na pohybel niezależnym mediom możemy śmiało mówić : kolejny sukces organizacyjny!

Postanowiłem zebrać dane policyjnych statystyk z zeszłego i tego roku. Linki poniżej.

2015
2016
Wniosek o organizację Przystanku Woodstock 2016

Zebrałem dane w tabelkę. Wszelkie wzrosty w stosunku do roku 2015 zaznaczyłem na zielono. Na czerwono spadki.

Jakie można wyciągnąć wnioski porównując dane?

- Przede wszystkim wzrost uczestników imprezy, pomimo niesprzyjających warunków pogodowych i utrudnień np. w postaci zakazu wjazdu samochodem na teren festiwalu


- Liczba policji jest proporcjonalnie zwiększona w stosunku do liczby uczestników
- Największa zmiana jest widoczna w odciążeniu służb organizatora, poprzez mniejszą liczbę uczestników przypadającą na członka służby
- Zapewnienie przez Organizatora proporcjonalnie większej ilości służb informacyjnych do liczby uczestników, w efekcie czego współczynnik uczestnik/patrolowiec jest zachowany w podobnej granicy
- Pomimo większej liczby uczestników oraz większej liczby wykroczeń/przestępstw to współczynnik zarówno przestępstwa jak i wykroczenia na jedną osobę spada o odpowiednio 4,62% i 15,12%
- Sama liczba przestępstw (0,000786) jak i wykroczeń (0,000828) na jednego uczestnika jest po prostu śmieszna.
- Głównym problemem są narkotyki. prawie o połowę zwiększył się odsetek przyłapanych - w głównej mierze - na posiadaniu narkotyków.
- Kradzież w nieznaczny sposób wzrosła.
- Brak możliwości wjazdu samochodów na teren Przystanku Woodstock mogło mieć wpływ na wzrost kradzieży.
- Pomimo wzrostu liczby zgłoszeń gwałtów to i tak zajście faktycznego gwałtu, wg policji, jest stwierdzane w połowie przypadków. Czyli to że ktoś zgłosił nie jest jednoznaczne z tym, że do gwałtu doszło.
- Nie odnotowano przypadków agresji bojówek "prawicowych i lewackich" jak i ataków na tle rasowym oraz zamachów terrorystycznych co było jednym z podejrzeń, które spowodowało, że PW stał się imprezą o podwyższonym ryzyku
- całe to "podwyższone ryzyko" było psu na budę, bo dodatkowy monitoring oraz zwiększone sił policyjno-ochroniarskich nie wykryły nic ponad to, co w zeszłych latach. Zatem decyzja o podwyższeniu ryzyka była decyzją stricte polityczną, nastawianą na podwyższenie kosztów organizatorom i utrudnienie w organizacji imprezy, która przez lata była określana przez Policję ( 2013, 2014, 2015 ) i wszelkie kontrole jako bezpieczna.

Także rodzice zastanawiające się, czy bezpiecznie jest na Przystanku Woodstock odpowiadam: Było, jest i będzie

Cóż, pozostaje nam odliczanie do #woodstock2017. Już wiadomo że Papa Roach wystąpi, więc można już urlopy sobie bookować.

Tak długo jak istnieje idea WOŚPu (czyli do końca świata i jeden dzień dłużej) tak długo też Woodstock będzie istniał ;)

#neuropa #4konserwy #polityka #tysiacurojenniezaleznychmediow #goofaskomentuje
Goofas - #wosp #wosplive #woodstock #woodstock2016 #woodstock2015

Trzeba to sobie ...

źródło: comment_T08nYzEtCOzA71Hs3sShWOYyzdbT5NyI.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Goofas: Czy wiersze "Na jednego (...)" nie powinny mieć odwróconego kolorowania? Chyba, że jesteś zwolennikiem anarchii, to wtedy pasi ;-)

Edit: W sumie to te wiersze pod koniec to samo.
  • Odpowiedz
@pickles: notowałem ogólne spadki i wzrosty. Nie robiłem tego na zasadzie "to na plus dla organizatora a to na minus". Interpretacja należy pozostaje dla osoby czytającej.
  • Odpowiedz
@Haraj: w tym roku mnie nie było więc nie potwierdzę i nie zaprzeczę. Ale wiem, że organizatorzy jak i miasto Kostrzyn co roku dbają o warunki dla Woodstockowiczów.
  • Odpowiedz
1. jak widać decyzja o "podwyższeniu ryzyka" była decyzją stricte polityczną, obliczoną na utrudnienie życia nielubianym przez rząd organizatorom. Wiwat #dobrazmiana!


@rineo: #dobrazmiana i zorganizujmy ŚDM bez ryzyka!

2. 23 Przystanek Woodstock się odbędzie, 3-5 sierpnia 2017, tradycyjnie w Kostrzynie


@rineo: mam nadzieje, że dam radę przyjechać

3. mój ulubiony bloger jak zwykle podawał wiarygodne i rzetelne dane :D


@rineo: ... rzetelne dane robiąc zdjęcia gdy odbywa sie
  • Odpowiedz
UPDATE!!

http://www.gazetalubuska.pl/przystanek-woodstock/a/wicewojewoda-odnieslismy-sukces-na-woodstocku-nie-bylo-ofiar-wideo,10422720/

Śmiało możemy powiedzieć, że nasze służby odniosły relatywny sukces. To jeden z nielicznych Przystanków Woodstock, gdzie nie było żadnych ofiar. W poprzednich latach różnie to było - mówi wicewojewoda lubuski Robert Paluch na konferencji prasowej, podsumowującej 22. Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.


Buahaha, Wojewoda Lubuski już przykleja się do sukcesu organizatora ;D

@rineo
  • Odpowiedz
#dobrazmiana i zorganizujmy ŚDM bez ryzyka!

@Goofas: ŚDM są tak dobrze zorganizowane, że aż potrzebowały specjalnej ustawy przenoszącej obowiązek zabezpieczenia z organizatorów na wojewodę. Oczywiście pół miliarda złotych dofinansowania z budżetu to drobniaki nie warte większej uwagi.

rzetelne dane robiąc zdjęcia gdy odbywa sie koncert supportowy albo w pełnej ulewie

Albo podając policyjne dane sprzed rozpoczęcia festiwalu :)

wg znajomych mówilo się o 500-400 tys ludu.

Bierz poprawkę, że szczytowa ilość
  • Odpowiedz
@Goofas: @rineo: mimo to bardzo mi się nie podoba to, co wojewoda mówi o ofiarach, bo to bałamutne bujdy z republiki wzięte od kuraka, i pewnie w przyszłym roku znów będą chcieli podwyższonego ryzyka, no bo "ofiar" przecież nie było z powodu narzuconych przez pis zabezpieczeń. Ale może w przyszłym roku tych ofiar z Pisu już nie będzie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜
  • Odpowiedz