Wpis z mikrobloga

@michalec:

Bo sam oświadczam: mój gród - to Łódź, To moja kolebka rodzima!" Krótkie i treściwe komentarze mojego autorstwa na temat tego co się dzieje w moim Mieście Łodzi. Mikroblog prowadzony (pierwotnie na Blipie) od wtorku 12 maja 2009 roku, godz. 20:17.

Kolejny furiat. Jak Was tu traktować poważnie skoro większość aktywności na wykopie to bezkrytyczne agresywne promowanie Łodzi ?

Ale się ta NadiaŁódź spina :)

przez dziesięciolecia tylko Łódź miała dwa kluby w ekstraklasie, teraz trzeba chwilę poczekac i wszystko wróci do normy


FTFY

Łódź miała dwa kluby w ekstraklasie, teraz trzeba poczekać dziesięciolecia i wszystko wróci do normy


( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sepzpietryny: nie frustracie, a wariacie ^^

przecież ja tam mieszkałem w 2014, serce nie sługa, ale została mi po eks koszulka z tymże cudnym hasłem

zapomniałeś o sukcesji jeszcze wspomnieć ;)

ale co jest w tym najważniejsze? że miliony złotych upiększą elewacje, ale nie ludzi, którzy tam mieszkają!

trzeba być obiektywnym. a nie fanatycznym patriotą lokalnym. #lodz to jedno z najbardziej patologicznych miast a wszystko przez jego ukierunkowanie na przemysł i
@RaV_Oyabun: Nie wspomniałem nie tylko o sukcesji ale o wielu innych bo można by długo jeszcze, choćby o centrum sportowym politechniki z basenami ściankami wspinaczkowymi itd
Widzę że jesteś dość kiepsko poinformowany a na dodatek masz słabą wiedzę na temat przemysłu w Łodzi, faktem jest że powodem pewnej zapaści w Łodzi był upadek przemysłu lekkiego ale to było 25 lat temu, od tego czasu powstało w Łodzi tysiące firm, sama ŁSSE,
wg statystyk to jedno z najbezpieczniejszych dużych miast w Polsce


wyssanych z palca?

@Sepzpietryny: a co do stolicy IT, to chyba wyraznie napisałem, ze ściagają młodych ludzi i to głownie do outsourcingu, bo robia w Łodzi drugie Indie i w prawie każdej większej korporacji wręcz proszą o pracownikow... bo płace sa śmieszne w porównaniu z Warszawa czy Wrocławiem (nawet mimo niższych kosztów zycia w Łodzi).

a z Sukcesją to była oczywiscie
RaV_Oyabun - > wg statystyk to jedno z najbezpieczniejszych dużych miast w Polsce

...

źródło: comment_dL4LrUowBJBn9W53lk4a88vxr2Nm0ReD.jpg

Pobierz
@RaV_Oyabun: Taa, wstaw jeszcze kilka zdjęć nieistniejących budynków tuz przed wyburzeniem 6 lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co ciekawe takie miejsca są w każdym mieście ale tylko w Łodzi frustraci o nich mówią.
Nie ulega wątpliwości że nie przekonam trola więc nie będę próbował, mnie też nie wszystko w Łodzi się podoba ale jestem obiektywny i widzę że jest coraz lepiej.
@Sepzpietryny: ciężko przekonać samego siebie, skoro najwidoczniej to Ty nim jesteś :)

zapraszam na spacer Przędzalnianą, która łączy dwie z większych ulic Łodzi, bo najwidoczniej nie znasz swojego miasta, a ja zwiedziłem jego każdy zakamarek i potrafię docenić pozytywy jak i krytykować wady.

i tak jak wspomniałem nie zmieni się definicji miasta patologicznego... fasadami! a to jest problemem tego kraju, że zamiast inwestować (ale mądrze!) od środka w środowiska biedne i
@RaV_Oyabun: Kolejny raz pokazujesz ignorancję, główna zaleta programu mia-100 kamienic (który dawno przekroczył setkę) jest to ze remonty są kompleksowe od piwnicy po dach wraz z infrastrukturą włącznie z miejskim CO.
Poczytaj o GPR http://uml.lodz.pl/rewitalizacja/gpr/ zanim znów sie skompromitujesz swoimi tezami, w Łodzi patologia to marny procent i w przeciwieństwie do większości miast coś sie z tym mimo to robi
@Sepzpietryny: @Sepzpietryny: naprawdę jesteś niemożliwy :) hehe - to wyjaśnij mi czy budynek (jakich mnóstwo), o którym napisałeś, że został zburzony 6 lat temu, to w końcu czeka na tę rewitalizację, czeka na wyburzenie sprzed 6 lat czy może w ogóle go wymyśliłem?

Na pożegnanie zostawiam dwie łacińskie maksymy, które ładnie tutaj pasują:

In medio stat veritas

Barba non facit philosophum

Pozdrawiam i życzę więcej spokoju i prób wykrzesania obiektywizmu.