Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mhrok87: bez watpienia #!$%@? cie jakis owad i wdała się silna reakcja alergiczna, mógł to być jakiś duży giez bydlęcy, bo na samym środku masz uszkodzoną skórę w wyniku ugryzienia, nie znam się na pająkach.
  • Odpowiedz
@mhrok87: na swiąd skóry kup sobie hydrocortisonum i jakieś przeciwhistaminowe żele, na obrzęk dobry jest też żel z aloesu, to takie leczenie objawowe dlatego dostałeś hydroksyzynę przeciwuczuleniowo.
  • Odpowiedz
@mhrok87: Lepiej udaj się na odział zakaźny i skonsultuj z innym alergologiem. Przydało by się wykonać panel infekcji odkleszczowych; nie wiem tylko czy na tym etapie przeciwciała będą wykrywalne.

1. Badania serologiczne, czyli oznaczanie przeciwciał w kierunku następujących chorób (głównie IgG):

- babeszjoza

- bartonelloza

- mykoplazmoza

- ehrlichioza/ anaplazmoza

- jersinioza

- toxoplazmoza


2. Poszukiwanie materiału genetycznego (DNA) drobnoustrojów metodą PCR:

- babeszjoza

- bartonelloza

- mykoplazmoza

- ehrlichioza/ anaplazmoza
  • Odpowiedz
@mhrok87: To wygląda jakby Cię wąż #!$%@?ł xD Wygląda mimo wszystko jak EM z silną reakcją alergiczną (w którym może występować świąd). Gorączka była? Wiesz o jakichś uczuleniach? Na czym stanęła diagnoza u lekarza?
  • Odpowiedz
Nastraszony ugryzieniami pająka, chorobą zwaną "róża", ukąszeniami żmij, raz jeszcze pojechałem na pogotowie tym razem na nowo odkryte dermatologiczne DS6 w Łodzi na placu Hallera 1

No i tam babka powiedziała że nie może mi przepisać żadnych innych antybiotyków niż te które mam, bo właśnie te które mam są najbardziej odpowiednio dobrane (ponoć mogły jeszcze nie zacząć działać tak skutecznie, zwłaszcza że Fucibet Lipid zacząłem brać dopiero dziś (maść na bakterie) -
mhrok87 - Nastraszony ugryzieniami pająka, chorobą zwaną "róża", ukąszeniami żmij, ra...

źródło: comment_Ke5UiOPBMsikWp7E5DaXUwYr6dkslK4a.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz