Wpis z mikrobloga

Próbując wczoraj zrobić zakupy na ali po okolo 1,5miesięcznej przerwie, przed zakupami sprawdziłem konto walutowe T-mobile (USD) za pomocą bankowości internetowej. Jakie było moje zdziwienie jak okazało się, że status karty to: "zablokowane przez bank". Po rozmowie z konsultantem dowiedziałem się, że na koncie była próba użycia danych karty przez osoby trzecie. Więcej informacji nie udało mi się uzyskać, nie wiem skąd była jakokolwiek próba czy coś więcej. W konsekwencji musiałem wyrobić nową kartę, a starą zastrzec. Parę faktów dotyczących mojej karty USD:
- używana wyłącznie do zakupów na aliexpress i w pojedynczych przypadkach na gearbest, lightinthebox,
- dane karty NIGDY nie zapisywane w systemie alipay,
- karta zawsze w domu, nigdy nie wykradziona,
- na stronie zawsze limity ustawione na minimum,

Czy miał ktoś podobną sytuację ostatnio? Jakieś pomysły co i jak się stało? Chińczyki to jednak często bandziorki.

#aliexpress #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank #gearbest #tmobile
  • 40
@przemek1259: I nie masz chargebacka. Ali zablokuje Ci konto bo zrobisz kilka dispute na kilkaset zakupów i zostaniesz bez ochrony dla trwających zamówień. Świetne rozwiązanie.
@ziabol17: Na Gearbeście i wszędzie indziej gdzie akceptują PayPala proponuję nim płacić z podpiętą kartą. Przekazujesz dane karty tylko jemu zamiast do kilku podmiotów na różnych stronach.
@ziabol17: miałem coś takiego, ale z 1,5 roku temu? Z tym, że konsultant sam zadzwonił i powiedział co i jak. Ze 2 razy się upewniłem, że nie jest to jakaś ściema, że przy okazji zmienią warunki itp. (w tamtym czasie zachodziły chyba zmiany typu opłata za wydanie karty itd.). Jak potwierdził, że wszystko zostaje po staremu to się zgodziłem. Tutaj dziwne, że sam wyjaśniałeś przyczynę blokady.
@brachistochrona: nie do końca sam wyjaśniłem, bo nie znam szczegółów co i jak się stało. Ale rozumiem, że chodzi Ci o to, że sam "wykryłem", że karta jest zablokowana: zawsze przed zakupami i po zakupach zmieniam limity płatności. Nawet jakbym tego nie robił to wczorajsza transakcja nie przeszłaby tak czy siak, i dopiero po tym dowiedziałbym się, że coś jest nie halo.

Swoją drogą to faktycznie dziwne, że sami do mnie
@Andczej
@MichaelT128

Pozatym to wszystko ok? Zrobiłem juz 150 transakcji wszystko przelewami, i dispute ze zwrotem kasy conajmiej 12. I do tej pory nic się nie dzieje. Po gówno mam zakładać konta jak przelewy mają dobre przeliczniki. Ale tak, wy wiecie lepiej ;-)
@przemek1259: Tu dwa złote, tam dwa złote i mam na kolejne nie potrzebne gówno dzięki temu.
Wymienianie jest proste i szybkie, idą ulicą robię to w minutę.

Przy grubszych zakupach jest to czasem duża różnica, a takie często robię.