Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do was, zacząłem dopiero biegać jakieś półtora miecha temu, Już zaczynałem konsekwentnie robić 5 km poniżej 30 min, no i ostatnio musiałem zrobić przerwę ze względu na bardzo mocne bóle w piszczelach. Od czego się to bierze ? Może przesadziłem z wysiłkiem na początku ? Czy może być to kwestia nieodpowiedniego obuwia ? Bo przyznam się że mam syfiaste buty. Dodam jeszcze że mam kolana szpotawe.

#biegajzwykopem
  • 7
Mi w takiej sytuacji pomogły nowe buty. Wystarczyły najtańsze z tych przeznaczonych do biegania. Na portalach dla biegaczy jest dużo takich wątków i jeszcze więcej porad, m. in. właśnie nowe buty, zmiana trasy na miększą, odpowiednia rozgrzewka albo po prostu zaciśnięcie zębów i przeczekanie.
@panjakub: sprawa ma się tak. musisz to wybiegać. po 4-5 tygodniach... MIJA bezpowrotnie. :) Doraźnie, żeby załogodzić objawy (twardnienia okostnej u początkujących biegaczy) -- rób wspięcia na pięty. (musisz przejrzeć moje wpisy - już komuś linkowałem te mini-video z prezentacją tego małego workout. Głowa do góry - każdy przez to musi przejść. Jedni łagodniej - inni (większość!) - boleśniej. @FaustVIII: @petozaur: @goblin21: @FaustVIII: @wnojtek:
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Dziś kupiłem jakieś tanie buty kalenji w decathlonie (ekiden 75), oby się sprawdziły. Z tym bieganiem nie po chodniku to jednak ciężko będzie, w miejscu w którym mieszkam nie mam dostępu do ścieżek leśnych. JokerLine: poszukam filmiku.