Wpis z mikrobloga

tldr:


Chciałem kiedyś się nauczyć gry na #keyboard no i pogooglalem trochę ile taki keyboard moze kosztować dokopałem się do jakiś forów i tam 'za 1000? poniżej 1500 to same zabawki kup lepiej cisco #!$%@? x213 za 5k na początek nauki' no i #!$%@? myślę super hobby dziwko ( ͡° ʖ̯ ͡°) dzisiaj po wątku jakieś mirka o zbudowaniu keyboarda czy coś takiego naszło mnie żeby jeszcze raz polurkować i znalazłem wątki, że w sumie do 500zł na nauke starczy i tu moje pytanie do was mirki jak to jest? (,) idzie coś znaleźć w cenie do 500 do nauki? bo wydawać 2k cebulinów na rzecz która nie wiem czy mnie tak wciągnie to słabo
#muzyka
  • 10
  • Odpowiedz
@tehix: są dwie opcje w tym budżecie. Albo klawiatura sterująca do PCta albo używany syntezator cyfrowy z początku lat 90tych. Drugą opcję uważam za lepszą, o ile trafisz na zadbany egzemplarz. Będziesz miał lepiej wykonaną i wygodniejszą klawiaturę, wbudowany moduł syntezy FM lub na próbkach. Z dokupionym adapterem midi możesz używać to jako klawiaturę sterującą.
  • Odpowiedz
@bscoop: syntezatory nie są tylko do muzyki elektronicznej ;o? i czy mógłbyś rzucić jakimś modelem?
zawołam jeszcze @Paczinovsky bo lurkowałem dzisiaj troszkę i znalazłem taki model klawiaszy Casio CTK 3200 opyla się takie cacko? czy może cos innego albo ten syntezator? ;o
  • Odpowiedz
@tehix Zdecydowanie @bscoop mowi dobrze, chociaz latwiej będzie kupic klawiaturę midi usb np acorn masterkey 61, tyle że jest troszkę biedna w te bajery dodatkowe suwaki itd, ale jak Ci zależy na samej klawiaturze to jest polecana. Co do Casio, to są zabawki raczej
  • Odpowiedz
@tehix: Generalnie tego typu syntezatory poza innymi gatunkami, niż muzyka elektroniczna się raczej nie sprawdzą. Do takiej kapeli rockowej byś już potrzebował bardziej profesjonalny parapet jak Nord Lead albo Mooga. Ale w domowych warunkach już się mogą sprawdzić, żależy które brzmienie przypadnie tobie do gustu. Na Olxie i Allegro czasem widzę takie modele jak Roland D10 i D20, Yamaha SY33 czy też nawet Korgi M1. Jak podepniesz do nich dodatkowo pedał
  • Odpowiedz
@tehix: Co do kibordów to poniżej 2 tysięcy albo trafisz na zabawkę, albo na kilkunastoledni model z przestarzałymi presetami, w dodatku z pamięcią na dyskietki( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Paczinovsky: @bscoop: dzieki chlopaki :) po 10tym będę myślał co kupować :P najwyżej was zawołam ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jedno pytanie dot. tego interfejsu midi w sumie to dwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) pierwsze to czy cena za to coś ma znaczenie? np. http://allegro.pl/kabel-konwerter-usb-na-midi-in-out-interfejs-i6136741100.html a takie coś http://allegro.pl/m-audio-uno-interfejs-midi-usb-przewod-okazja-gz-i6321810270.html ? i drugie jak to coś jest i/o to znaczy ze jak podbne
  • Odpowiedz
@tehix: Jak najbardziej możesz sterować syntezatory za pomocą komputera, tak robiono już pod koniec lat 80tych za pomocą Atari ST.

Dźwięki z komputera możesz ładować, ale tylko do samplerów. Co do edycji dźwięków to na syntezatorach masz szerokie pole do popisu, chociaż z romplerami też można sporo zdziałać mając do dyspozycji tylko kilkadziesiąt wbudowanych barw. Jedynym utrudnieniem są interfejsy oparte na kilku guzikach i malutkim wyświetlaczu, ale tylko do czasu gdy
  • Odpowiedz