Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje wywołać zdjęcia z kliszy, a mam ich dość dużo (270 zdjęć na 10 kliszach). W jakims fotojokerze krzyczą za to 400 zł, macie pomysł czy da się to zrobić gdzieś taniej? A może da się takie zdjęcia "wywołać" na plyte, a potem z plyty wydrukować gdzieś odbitki? Nie zależy mi szczególnie na jakości bo zdjęcia i tak są z aparatów jednorazówek. Proszę o poradę. #fotografiaanalogowa #klisza #zdjecia
  • 18
@lazynmb: no to trochę skomplikowana sprawa. Najpierw musiałbyś ten film z powrotem do rolki wciągnąć (nie wiem czy jednorazówki mają do tego gdzieś ukryte dojście czy nie), potem go wywołać. Chemia do wywoływania jest względnie tania, za nieco ponad 100 zł kupisz odczynniki na wywołanie około 12 filmów, aczkolwiek poza nią potrzebowałbyś też koreks czyli specjalny zbiornik, a to też są dodatkowe koszta. Później musiałbyś też albo je zeskanować, albo w
@jest_agrest-nie_ma: Kolorowe, a do jakiegos procesu to nie mam pojecia. Czym to się różni? Maszynowy pewnie tanszy, to pewnie do mszynowego. Nie zalezy mi na jakiejs swietnej jakosci, bo to zdjecia z aparatow jednorazowych.
@lazynmb: to na 100% do maszynowego. mój kumpel gdzieś wywoływał takie filmy po 9 zł od taśmy, jak mi odpisze na fejsie gdzie to Ci powiem bo to zdaje się była jakaś sieciówka. (tyle, że to było gdzieś w Łodzi, ale w każdym większym mieście powinieneś dać radę to załatwić)
@lazynmb: studio 54 w Łodzi na Piotrkowskiej załatwisz to za 9 złotych od sztuki. niestety nie orientuję się jak to wygląda z filmami do maszynowego procesu w innych miastach bo sam posługuje się tylko techniką procesu ręcznego. Kiedyś można było to załatwić w rossmanie ale chyba to już wycofali. W jakim mieście mieszkasz?
@lazynmb: jeśli chodzi o Warszawę to wiem, że w profilabach zajmują się skanowaniem i robieniem odbitek z kliszy więc prawdopodobne, że wywołują też maszynowo filmy. wejdź na ich stronkę i sprawdź czy mają taką usługę ewentualnie zadzwoń i powiedz w czym rzecz, a jeśli oni tego nie robią to powiedzą Ci gdzie się z tym kierować. Profilab