Wpis z mikrobloga

Powoli dobiega końca pierwsze zadanie #wyzwaniepython zostało już kilka dni, jak Wam idzie? Razem z @GitLog wymyśliliśmy kilka zmian.
1. Będziemy robić po trzy zadania z danej biblioteki/z jednego tematu. Czyli teraz jesteśmy przy operacjach na plikach to jeszcze dwa zadania będą w tym temacie.
2. Kwestia dość mocno wrażliwa. Otóż czas trwania zadania. Pamiętajcie że jest to tag założony z myślą o początkujących i wszystko jest planowane pod te osoby. Pierwsze zadanie będzie trwało dwa tygodnie. Drugie tydzień a trzecie pięć dni. Potem następna biblioteka/tematyka i znów 2tygodnie, tydzień, 5dni.
3. Poziom trudności i brak celu. Musimy najpierw się dowiedzieć ile osób zrobi aktualne zadanie i wtedy pomyślimy nad jakimś systemem oceniania. Łatwe zadania robicie dla siebie i własnej satysfakcji. Oczywiście będą one tez testowane. Natomiast zadania trudne będą po prostu trudniejsze i w pierwszej kolejności będzie liczyć się czas działania programu plus będzie testowany na słabym sprzęcie i/lub na windowsie.
Co o tym myślicie Jeśli macie jakieś propozycje to piszcie śmiało ;)
  • 22
@oskar_15: Wypowiem się jako całkowity początkujący: zadanie jest dla mnie za trudne. Do wykonania go trzeba mieć wcześniejszą styczność z jakimkolwiek programowaniem. Niemniej jednak poczułem się zmotywowany do samodzielnej nauki i zabrałem się za kurs z oficjalnej strony Pythona, samouczek. Poświęcam na to godzinę dziennie, tak aby się zbytnio nie wypalić. A samo zadanie kiedyś ukończę, jak tylko zdobędę na tyle wiedzy, bo na razie mnie przerosło.
@oskar_15: Oprócz oceniania czy napisany program działa poprawnie, i jak wydajnie, fajnie byłoby też mieć ocenę jakości napisanego kodu przez zrobienie code-review plus ew. wskazówki od bardziej doświadczonych (np. dla mnie miałoby to większą wartość niż ocena działa-nie działa + wydajność). Macie jakiś pomysł na to (oprócz osobnego tagu:)) ?
@oskar_15: Z podstawową znajomością składni pythona zrobiłem zadanie dość szybko. Koncept trzech zadań na bibliotekę uważam dobry, pozwoli faktycznie lepiej się w niej rozeznać. Skracane czasy na kolejne zadania to ryzyko, że zieloni nie nadążą, reszta na pewno zdąży. No i generalnie duży plus za same chęci ciągnięcia tematu ;)
Skracane czasy na kolejne zadania to ryzyko, że zieloni nie nadążą, reszta na pewno zdąży.


@Dewastators: A taki był zamysł # wyzwaniepython, że miałoby byc "na czas"? Co się w sumie stanie, jak ktoś nie zdąży?:P
@natjes: To wszystko zależy od tego ile osób odda program. Przy 30 osobach nie bedzie to stanowić problemu ale już przy 300 tak. Wszystko wyjdzie w niedziele o 21.
@Dewastators: Pamiętaj że najpierw są dwa tygodnie na napisanie prostego programu i poznanie biblioteki/tematyki.
@tptak: Za rączke to może nie ale jakiś kod z komentarzami czemu nie.
@natjes: Będziesz musiał usunąć konto ( ͡ ͜ʖ ͡
@oskar_15: @Jessamine: to to, o czym dyskutowaliśmy około rozpoczęcia tego zadania - różne systemy różnie interpretują "czas modyfikacji". Na początku miał to być czas utworzenia pliku, ale najczęściej nie jest on dostępny pod Linuksem (jest czas dostępu, modyfikacji i zmiany i-node'a). @oskar_15 sprawdzał na Windowsie i po wypakowaniu daty modyfikacji się zgadzały. Nie wiem, czy ktoś testował to pod Windowsem po przeniesieniu - na Linuksie daty modyfikacji pozostają bez zmian.
@GitLog: Siedzę na Windowsie. Sprawdzałam czas modyfikacji os.path.getmtime i przenosiłam do folderów os.rename. Windows pokazuje, że data modyfikacji się nie zmieniła. Za to program sprawdzający zachowuje się ciekawie, pokazuje dobre daty dla plików z folderu duplikaty, ale dla plików w folderach odpowiednich lat i miesięcy - pokazuje zawsze aktualny rok i miesiąc (datę kiedy pliki były utworzone?).
os.path.getatime i os.path.getctime pokazują aktualny miesiąc dla wszystkich plików
@Jessamine: dziwna sprawa. Wypisane wyniki u mnie, na Linuksie: http://pastebin.com/rexcTEYr
Po prawej rok i miesiąc odczytane przez getmtime, po prawej ścieżka. Jeśli dobrze to rozumiem, to stąd: https://support.microsoft.com/en-us/kb/299648 wynika, że czas modyfikacji nie powinien się zmienić (jeśli wszystko odbywa się w obrębie jednej partycji, na Linuksie to nie ma znaczenia). Spróbuj przetestować to z shutil.move() (widzę, że często wywołuje os.rename(), ale w niektórych przypadkach może działać nieco inaczej: http://stackoverflow.com/questions/8858008/how-to-move-a-file-in-python).