Wpis z mikrobloga

Chciałbym się odnieśc wypowiedzi Weszło odnośnie gównoburzy z udziałem Kszczota i Lewandowskiego przeciwko piłkarzom, który można zobaczyć poniżej, pewnie wiele osób juz to czytało. Może ktoś poświęci kilka minut i się zainteresuje tym co napisałem, jak nie, to trudno.

http://weszlo.com/2016/07/12/lekkoatleci-walcza-z-pilka-nozna-walka-nierowna/

tldr; Lewandowski i Kszczot mają trochę racji, ale nie powinni atakowac innych dyscyplin sportowych. Ogólnie to wina PZLA i braku promocji w mediach.

Uważam że ani Lewandowski ani Kszczot nie powinni atakować piłkarzy, ani tej dyscypliny bo nie jest to ich wina że ludzie po prostu wolą oglądać facetów biegających za piłką. Zauważyli jednak bardzo ciekawą i przykrą rzecz.

Brak jakiegokolwiek zaintersowania mediów, a to one przeciez kreują światopogląd przeciętnego Kowalskiego.

Ja sam jakoś specjalnie nie interesuję się piłką nożną, ale cały hajp wokoło euro sprawił że, obejrzałem prawie wszystkie mecze. Atmosfera euro wylewała się z radia, telewizji i internetu. Reklamy tworzone specjalnie pod to wydarzenie, flagi dodawane do produktów spożywczych itd.
Flagi poznikały z samochodów i balkonów zaraz po odpadnięciu Polaków, a nasi atleci własnie jechali pracować na nasz wizerunek w lekkoatletycznym świecie.

Rozbili bank z medalami, a w mediach co? Niewiele. We wiadmomościach sportowych poświęcą całe 30 sekund na ten temat. W radiu powiedzą 2 zdania. Troche lepiej wygląda to w internecie bo tam sie nie płaci za czas antenowy i jakies artykuły się pojawią.

Gdyby media mocno kreowały temat lekkoatletyki jako ciekawych dyscyplin, i których spokojnie można wyżyć, to za kilka chwil widzielibyście na bieżni mnóstwo dzieciaków w koszulkach Polskiej reprezentacji zamiast na boisku w koszulce Lewego, a w klubach sportowych nie było by miejsca dla nowych chętnych.

Pomagałem w organizacji zeszłorocznych mistrzostw Polski w lekkoatletyce, na prawdę smutny to widok kiedy 90% widowni tworzą znajomi i rodzina zawodników, na stadionie może było z 300 osób. To nie jest problem w tym że lekkoatletyka jest nudna. Dlaczego w USA podczas NCAA, które są odpowiednikiem naszych mistrzostw akedemickich stadnion jest wypełniony po brzegi? U nas mało kto wie że jest w ogole cos takeigo jak mistrzostwa akademickie.

To jak to tak. U nich ciekawe, a u nas nie?

W stanach dostaję się całkiem przyzwoite stypendia na "rozwój" dlatego tyle młodzieży idzie w sport.

U nas za medal olimpijski dostaję się emeryturę bagtela : 2483,77 zł miesięcznie BRUTTO.
Dodatkowo żeby ją pobierać trzeba ukończyć 35 lat i uwaga - nie mozna już czynnie uprawiać sportu zawodowego.
Czy to nie jest ponury żart?

#pilkanozna
#lekkoatletyka
#gownoburza
  • 14
@MirkobIog: Media nie kreują tematu lekkoatletyki bo mało kogo to interesuje. Te dyscypliny może i są spoko jeżeli sam je uprawiasz, ale do oglądania nie bardzo to się nadaje.
Piszesz, że obejrzałeś Euro bo wszędzie o nim trąbili, a mistrzostw w lekkiej nie bo nigdzie o nim nie pisali. To bzdura, piłka jest na tyle ciekawa, że jak jakiś wielki turniej to nawet osoby na co dzień nieinteresujący się nią oglądają
U nas za medal olimpijski dostaję się emeryturę bagtela : 2483,77 zł miesięcznie BRUTTO.

Dodatkowo żeby ją pobierać trzeba ukończyć 35 lat i uwaga - nie mozna już czynnie uprawiać sportu zawodowego.

Czy to nie jest ponury żart?


@MirkobIog: to jest ponury żart, bo nie mam pojęcia w ogóle dlaczego niby z państwowych pieniędzy mamy utrzymywać sportowców, którzy skończyli karierę. Nawet jeżeli odnosili znaczne sukcesy

Ale ogólnie masz sporo racji. Faktycznie
@salvador_w_dali: Ano dlatego powinnismy ich "utrzymywać" ze przez okres trenowania nie za bardzo mieli możliwosc pracować gdziekolwiek, i na jaką emeryture oni mogą po zakończeniu kariery zapracować? Przypominam że medal olimpijski oznacza ze w zaleznosci od koloru jestes jedym z trzech najlepszych ludzi na świecie w tej dyscyplinie. I reprezentujesz w ten sposób dany kraj, ja to wyceniam na więcej niż najniższa krajowa. Nie mówie to o dziesiątkach tysięcy ale na
Ano dlatego powinnismy ich "utrzymywać" ze przez okres trenowania nie za bardzo mieli możliwosc pracować gdziekolwiek, i na jaką emeryture oni mogą po zakończeniu kariery zapracować? Przypominam że medal olimpijski oznacza ze w zaleznosci od koloru jestes jedym z trzech najlepszych ludzi na świecie w tej dyscyplinie. I reprezentujesz w ten sposób dany kraj, ja to wyceniam na więcej niż najniższa krajowa. Nie mówie to o dziesiątkach tysięcy ale na jakieś godne
@No25: Rozumiem Twój punkt widzenia, jednak nasze władze uważają inaczej i ustawowo im się należy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nierozumiem jednak jaki mózg wyliczył że za takie osiągnięcie i tyle przepracowanych lat należy im się własnie tyle. Przecież to jak strzał w pysk.
A ile ubeków pobierało gigantyczne emeryturki przez całe lata ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?


@MirkobIog: ale to argumentem za przyznaniem im emerytury jest to, że ubecy je otrzymywali. Wydaje mi się, że ani ubecy ich dostać nie powinni, ani oni.

Ja na prawdę podziwiam ich wysiłek i szczerze gratuluję każdego medalu. Ale też trzeba zrozumieć, że to ich droga jaką sobie wybrali. I sam doskonale wskazujesz, że
Media nie kreują tematu lekkoatletyki bo mało kogo to interesuje. Te dyscypliny może i są spoko jeżeli sam je uprawiasz, ale do oglądania nie bardzo to się nadaje.

Piszesz, że obejrzałeś Euro bo wszędzie o nim trąbili, a mistrzostw w lekkiej nie bo nigdzie o nim nie pisali. To bzdura, piłka jest na tyle ciekawa, że jak jakiś wielki turniej to nawet osoby na co dzień nieinteresujący się nią oglądają mecze. Skoro
@Kristof7: Nigdzie nie napisałem, że finansowanie klubów przez miasta w Polsce jest ok, jak dla mnie taki np. Ruch powinien przestać istnieć.
Co do budowy stadionów, jeżeli kluby potem płacą rynkową cenę za wynajem to niech miasta sobie budują bo mogą je wykorzystać także do innych celów. Ważne też żeby stadiony odpowiadały zapotrzebowaniom, a nie tak jak w niektórych miastach pobudowano stadiony dużo większe niż są potrzebne. Niestety przez eugogłupawkę mamy
@MirkobIog: Ogólnie w naszym społeczeństwie sport jako całość nie jest popularny. Zobacz w swoim środowisku ilu ludzi uprawia sport lub się nim żywo interesuje. Szczerze czy w szkole czy na studiach czy w pracy ludzi którzy z własnej woli uprawialiby jakąkolwiek dyscyplinę sportu mogłem wyliczyć na palcach jednej ręki. A podobnie jest i z ich zainteresowaniem w roli kibica. Ok wszyscy znają Lewandowskiego ale większość kibiców która oglądała euro i mecze
@MirkobIog: dla mnie na przyklad lekkoatletyka moglaby tylko leciec w tle bo w ogole sie nia nie interesuje. Fakt slabo sie rozglaszaja ale gadanie ze pilka ma proste zasady i tylko to wystarczy by w nia grac to strzal w kolano osoby sie wypowiadajacej
@trooojan: I tutaj się zgadzam. Kszczot nie powinien tak mówić, ludzie wybierają co chcą oglądać i nikt nie ma prawa się za to obrażać, ale faktem jest że przez brak odpowiedniego rozgłosu, lekka nie jest tak rozpowszechniona jak mogłaby być i nasi juniorzy i seniorzy na tym tracą, sponsorzy interesują się tym o czym jest głośno.
@No25: Nie powiedziałem, że jesteś za finansowaniem klubów przez miasta ale wskazałem, że nie ma co zżymać się nad lekkoatletami którzy są dotowani przez państwo. Bo tak naprawdę u nas czy kluby czy lokalne zpn jadą na grzbiecie podatnika. Tylko to finansowanie nie jest takie bezpośrednie i to nam umyka.

Dawno miasta powinny pozbyć się klubów sportowych, wystawić je na sprzedaż niech bawią się w to stowarzyszenia czy prywatni inwestorzy czy
@MirkobIog: odniosę się tylko do fragmentu dotyczącego kibicowania na zawodach, bo reszta była już wszędzie przemielona milion razy .

Otóż u nas nie ma poczucia przywiązania do pewnych spraw, jakie wiążą się z kibicowaniem na co dzień i nikt o te rzeczy nie dba, bo wydają się niepoważne. Ubolewam nad tym strasznie, bo faktycznie przykrym jest, że na mecze koszykówki, siatkówki albo inne zawody przychodzą tylko rodzice zawodników a i też