Wpis z mikrobloga

@vdr: No chodzi o najnowszego Dooma :) ale dopiero widać co daje optymalizacja, w sumie jak gra wyszła to fpsy latały w przedziale 40-80, a teraz od 100 do 160 na vulkanie ( ͡ ͜ʖ ͡)
@BrainPhucker: Rano przed praca załadowała mi się najnowsza aktualizacja do Doom`a 150 MB no i najnowsze stery zainstalowałem, no i wszystko śmiga ( ͡º ͜ʖ͡º) Pamiętam że w dniu premiery spadki nawet do 25-30 fps były, a teraz jak zleci do 100 to max przy dużej rozpierdulce.
@BrainPhucker: Fulla możesz brać, problem z grą był w chwili premiery, bo na naszych kartach gra miała spadki do 25-30 fps, a tak średnio to 40-80 fps. AMD jakoś 2-3 dni później wypuściło nowe sterowniki z optymalizacją pod OpenGL ( Nvidia korzysta od początku z najnowszego, a AMD ze starego ) no i poprawka dawała nawet 50% szybkości i nie było dziwnych spadek, jednak ciągle 70-120 fps. Teraz na Vulkanie gra
@BrainPhucker: Tak, jak będziesz aktualizował stery, to weź sprawdź czy masz zaznaczone Vulkan przy wyborze komponentów które chcesz zainstalować ( ja zawsze #!$%@? te AMD Evolve czy jakoś tak, a resztę biorę ). W samej grze w ustawieniach grafiki musisz zmienić z OpenGL na Vulkan ( ͡º ͜ʖ͡º). Gra się ponownie uruchomi i można łupać ()
Tz sterownikach od
@Pabick: Zaktualizowałem, zainstalowałem VulkanaRT i dupa niestety... demo się załadowało, wybrałem kampanię, loading screen poszedł i zawiecha zaraz jak zaczęła się gra. Nie wiem, może to demo jest jakieś #!$%@?, ale na pewno nie kupię oryginału w ciemno żeby się przekonać czy pełna wersja też...
@Pabick: Jeszcze jedno pytanie, kupiłeś tego Dooma na steam czy wersję pudełkową w sklepie? Pytam, bo jak usłyszałem ten polski dubbing to brzmiało to tak sztucznie i słabo, że jak się jednak zdecyduję to kupiłbym angielską wersję. Jest ona w ogóle dostępna kupując grę na steam/w polskim sklepie stacjonarnym?
@BrainPhucker: Ja kupiłem dzień przed premierą na steamie, do tego gratisowo załapałem się na darmowego najnowszego wolfa ( ͡º ͜ʖ͡º) bo zrobili taka promocję dla preorderów ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Język chyba można sobie zmienić na angielski, nie wiem czy dobrze czytałem, ale ktoś pisał raz że