Wpis z mikrobloga

@alioth: Od siebie mogę odradzić, jeśli nie masz takiej wyraźnej potrzeby, zakładanie więcej niż jednego rachunku, np dodatkowego rachunku oszczędnościowego - za przelew wewnętrzny biorą sobie 5zł. Trochę mnie ta opłata do nich zniechęciła. Niby nie dużo, a niesmak jest. W mBanku czy innym podbanku czego takiego nie miałem.
@alioth: Lepiej wziąć sprawdzone i polecane konto walutowe w T-Mobile Usługi Bankowe. Jedyny koszt to wydanie karty - 10zł. Do tego kantor.aliorbank.pl i masz bardzo dobre kursy + nielimitowane wypłaty z bankomatów na świecie.
@MichaelT128: No chyba nie do końca, bo są wymagane miesięczne kwoty transakcji bezgotówkowych (min. 500zł) w przeciwnym wypadku pobierają 18,90zł - to w koncie Premium. A Freemium ma tylko 3 darmowe wypłaty miesięcznie.
@MichaelT128: Wow no to dzięki, zdecydowanie bezpieczniej bym się czuła z takim bankiem :) Sam masz takie konto? Obawiam się trochę akceptowalności kart w bankomatach zagranicznych, czy na pewno wszędzie można z niej skorzystać.
@alioth: Zależy gdzie chcesz płacić - np. w Niemczech ciężko będzie zapłacić kartą MasterCard, bo tam głównie akceptuje się ichniejsze karty EC. W innych krajach powinno być OK. Do płatności w innych walutach niż EUR, USD, GBP idealnie nadaje się karta walutowa z T-M UB w USD bo przewalutowanie jest po rewelacyjnym kursie MasterCard bez prowizji.