Wpis z mikrobloga

Mircy, pomóżcie proszę
Moja mama od kilku dobrych lat choruje na depresję, ogólnie jak bierze leki jest ok, ale sama sobie je po jakimś czasie odstawia (bez żadnej konsultacji z nami, czy lekarzem) i wtedy jest źle. Podejrzewam, że znów ich nie bierze, bo od jakiegoś czasu trochę dziwnie się zachowuje. Przed chwilą brat wszedł do mnie do pokoju i mi mówi, że mama płacze, jest z nią gorzej itd. Zwykle jej w takich sytuacjach totalnie odbija brzydko mówiąc, co się do niej nie powie, to jest źle (jeszcze więcej płaczu, rozpaczy...), ma schizy, nikt mnie nie kocha, nikomu nie jestem potrzebna. Nie wiem jak mam się teraz zachować, udawać, ze o niczym nie wiem? Wzywać pogotowie? Przeczekać? Jak pomóc?
#depresja #chorobypsychiczne #pomocy
  • 3
@szzzzzz: Może warto porozmawiać z Mamą, kiedy będzie w dobrej formie i wyjaśnić jej, że obawiacie się o Nią, o jej zdrowie. Jeśli tego nie zrobisz, to żadna inna forma pomocy nie da rezultatu, no a leczenie na siłę nawet nie wchodzi na takim etapie w grę. Proponuję, byście spróbowali ją przekonać, że branie leków jest naprawdę ważne.