Wpis z mikrobloga

Chce kupic nowy telefon, bo na android 4.2.2 nie odpalę #pokemongo. Tak wiem, głupi powód, ale to przelało czarę goryczy i zadecydowało, że chcę się pozbyć Xperii L.

Powiedzmy, że chce sobie kupić Sony Xperia Z5.

Cena telefonu to 380 funtów
Abonament 8GB/bez limitu/bez limitu/ w Three to 12funtów przez 6 miesięcy i 24 przez kolejne sześć.

Koszt telefonu na 24 miesiące to 812 funtów.

Taki sam abonament z tym samym telefonem w Three na 24 miesiące to 21 funtów przez 6 miesięcy i 42 przez pozostałe 18. Razem daje nam to 882 funty.

Pytanie. Po kiego grzyba brać abonament?

Jeszcze rozumiem w Polsce, gdzie koszt dobrego telefonu to często kilkukrotność pensji, chociaż na pewno kupno osobno telefonu i osobno abonamentu wychodzi dużo taniej.

Ale tutaj? Gdzie koszt ajfona to raptem połowa minimalnej? Serio, po co sie wiązać kontraktem, gdzie choćby się telefon sprzedało po roku to dalej trzeba płacić chociażby żeby nie zepsuć sobie historii kredytowej. Co więcej, ceny co roku spadają, 4GB neta za rok będzie w tej samej cenie co dzisiaj 2GB czyli po prostu płacimy więcej za mniej. Naiwnie myślałam, że sieci mają jakieś zniżki na telefon u producenta i sumarycznie wychodzi mniej więcej na zero, albo z telefonem można dostać lepsze pakiety. Jednak faktycznie jest to zwyczajne koszenie naiwnych.

#slowpoke #telefony
  • 5
@Norskee: Ten telefon wiesza mi się mimo, że zrobiłam factory restet WCZORAJ. Nie da sie przeglądać już neta, pamięci ma jak na lekarstwo, juz nie mówie o fakcie, że obejrzenie czegokolwiek na jutubie powoduje konieczność restartu telefonu gdyż te Xperie mają tragiczne zarządzanie pamięcią.