Wpis z mikrobloga

#pytanie Znacie jakichś inteligentnych ludzi, których zrujnowali sobie mózgi jakimś New Age'owym śmieciem? Tak, że nie przypuścilibyście, że ktoś tak w sumie normalny i inteligentny może wierzyć w takie absolutne bzdury? A jeśli tak, możecie podać przykłady tego, w co konkretnie wierzyli czy co tam sobie praktykowali?

Pytam, ponieważ akurat mam swój nowy słomiany zapał na prowadzenie krucjaty przeciw takim idiotyzmom. Jakiś czas temu pewien człowiek anonimowo napisał tu na mirko, że pozyskuje metafizyczną wiedzę od kosmitów. Ponieważ nie brzmiał jak schizofrenik i pomimo tych bzdur, wydawał się spokojny i inteligentny, dopytałam go o szczegóły. W co on właściwie wierzy? I co ta wiara zmienia w jego życiu, tak wymiernie? Drążyłam, drążyłam... Oczywiście było, jak przypuszczałam. Nie miał z tego wszystkiego nic poza tym przekonaniem o wtajemniczeniu i muśnięciu niedostępnej dla ogółu prawdy. Tak to oceniam.

Przy okazji dowiedziałam się jednak o nowym, nieznanym mi do tej pory idiotyzmie, czyli o Basharze.
Bashar jest kosmitą z przyszłości, z rasy Essassani (hybryd ludzi i szaraków), który na płatnych prelekcjach przekazuje ustami jakiegoś typka z Hollywood (przypadkowo pracującego przy produkcji filmów fantastycznych) swoje pseudofilozoficzne bzdury. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bashar potwierdza praktycznie każdą tajemniczą spiskową teorię czy paranormalną fanaberię, jaka pojawiła się w dziejach ludzkości (tak, reptilianie są naprawdę, porwania przez szaraków też, i czipowanie ludzi, no, wszystko jest prawdą :D) lub odpowiada w taki sposób, by ani nie potwierdzić, ani nie zaprzeczyć, ale przede wszystkim tak, by pytający poczuł się rozumiany. Potwierdza fantastyczne urojenia pytających dotyczące tego, co spotkało ich w ich życiu oraz ich różne parapsychologiczne wątpliwości czy rozumienie różnych zdarzeń. Jeśli zadawane jest trudniejsze pytanie, sprytnie meandruje, ale tak naprawdę trudne i kłopotliwe pytania wcale nie padają. Może dlatego, że na te wykłady przychodzą kompletne naiwniaki. A może dlatego, że koleś naprawdę dobrze to odgrywa od wielu, wielu lat. Szczerze mówiąc - nie wiem dlaczego przez tyle lat nikt się z kolesiem nie skonfrontował.

Tutaj mamy Bashara odpowiadającego matce na pytania o schizofrenię syna. Woła to o przysłowiową pomstę do nieba. Kompletny bełkot.

Mam w sobie taki zew do rozbrajania takich bomb. Kurczę, to nie może być, że ktoś przez 30 lat #!$%@? i nic.
Then again. Takie głupoty #!$%@? się przez setki lat i wierzą w nie miliardy ludzi. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dobra, ale to tak w ramach #ciekawostki. Wiecie coś o innych tego typu bzdurach, że nie mogliście uwierzyć, że serio, ktokolwiek się na to łapie, a jednak?

#newage #zjawiskaparanormalne #racjonalizm #rozkminy #czipujo #reptilianie
  • 6
  • Odpowiedz
@Kamienie: nie tylko, ale o to też. Mnie osobiście męczy to, ile ludzie wkładają poświęcenia po to, żeby zaimponować innym, ludzie nie potrafią być sobą, muszą się zgrywać.

Inną rzeczą jest moralność, spotkać faceta który nie dostaje ślinotoku na widok spódniczki jest ciężko, podobnie z alkoholem. Dla ludzi nie ma już świętości.
  • Odpowiedz