Wpis z mikrobloga

@programuje_dla_hajsu: Aha, a komentarz po co usuwasz?
Szczerze mówiąc, to aż tak bardzo mnie nie interesuje co się dzieje na hamerykańskim podwórku z bronią. Mają powszechny dostęp, brak badań, pewnie szafy/sejfu też nie potrzeba do przechowywania i później są przypadki że ktoś się postrzeli lub użyje broni z 'dostępnego' źródła (niezabezpieczonego) do złych celów.
@programuje_dla_hajsu: absolutny zakaz nie przejdzie ze względu na historię USA i drugą poprawkę w konstytuacji.
Konieczne jest uświadamianie posiadaczy o bezpieczeństwie, a starający powinni przechodzić jakieś psychotesty jak u nas.
Zakazany owoc kusi bardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie przyniosłoby to większego skutku. Wystarczy popatrzeć na statystyki z UK, gdzie po jakichś masakrach w latach '90 poszedł ban na broń i od tamtej pory przestępczość wzrosła..
@mathix: HAHAHAHAHAHAH
Słyszałeś o masowym mordzie samochodem ( nie pisze o bombie )?
Po pijaku jeżdżą przez alkohol, trzeba wymyślić skuteczny sposób, zeby debile nie wsiadali do samochodów po pijaku. To nie samochod zabija, a alkohol. Jakby samochody pozwalały tylko jeździć trzeźwym to miałbyś 0 wypadkow z udziałem pijanych :)
@programuje_dla_hajsu: To nie broń zabija, a ludzie. I poprawność polityczna, która uderzyła do głowy co niektórym w USA. Rasizm i ksenofobia afroamerykanów, doprowadziły do strzelania do policjantów, bo sobie ubzdurali, że obrona własna funkcjonariusza na służbie to morderstwo. Nie widziałem filmiku oceniającego ostatnio zaszłą sytuację, ale w Baltimore już raz to przerabiali. Funkcjonariusz oczyszczony z zarzutów, wzorowa postawa, bronił się. Tutaj przyjechały ekipy od czarnej taktyki (to nie ma nic do
Ale wiesz, że broń wykorzystuje się w większości przypadków w innych celach niż obronne?

@nico112: Co??? XDD #shitwykopsays


@programuje_dla_hajsu:

Oczywiście. Statystyka z rodzimego podwórka:

http://trybun.org.pl/2016/02/07/statystyki-w-zakresie-pozwolen-na-bron-stan-na-koniec-2015-roku/

Liczba pozwoleń do celów ochrony osobistej: 62 693
Ogółem: 197 595

Czyli jak widać, inne cele stanowią w Polsce większość. Ja mam pozwolenie do celów sportowych i tak też je wykorzystuję.
Słyszałeś o masowym mordzie samochodem ( nie pisze o bombie )?


@programuje_dla_hajsu:

W 2013 roku w Polsce wydarzyło się 35 385 wypadków drogowych w wyniku których śmierć poniosło 3291 osób a rannych zostało 43471 osób.


Każdego dnia na drogach ginęło około dziewięciu osób. Koszta pomocy poszkodowanym są niewymiernie wysokie i angażują gigantyczny, rozrośnięty przemysł, nie mówiąc o stratach w infrastrukturze.

Pomyśl o tym.