Wpis z mikrobloga

Hej Mirki :)d
Ktoś się może orientuje, czy w bankomatach Euronetu (oczywiście tych, w których można wypłacać euro) da się wypłacić euro z karty zagranicznego banku? Albo jak ma sobie wypłacić to euro obcokrajowiec w Polsce? :D
Pewnie zależy od banku, tak samo jak prowizje, ale szukając info w necie trochę zaczęłam się gubić. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z takimi sytuacjami to poproszę o odpowiedź :)
#banki #bankowosc #wymianawalut #kantor
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kostniczka: Da się, normalnie wypłaca euro bez różnicy z jakiego kraju jest bank. Jedynie bank nalicza sobie opłaty za obsługe karty za granicą, tak samo jak Ty wyplacasz sobie za granicą w euronecie euro, jeśli masz w polskim banku konto walutowe
  • Odpowiedz
@Reggy: Oczywiście. Wypłacałem w Niemczech w euro mając konto w Aliorbanku. Wypłacałem w Polsce i Włoszech korzystając z karty Commerzbanku. Jedynie opłata 0,5 € za obsługę w obu przypadkach.
  • Odpowiedz
@Reggy: W Polsce wyplacałem korzystając z karty Commerzbanku i wypłata wyszła bez przeliczenia EUR-PLN-EUR, tylko EUR=EUR. Być może gdybym korzystał z karty Alior Banku wypłata przeliczona zostałaby w ten pierwszy sposób.
  • Odpowiedz
ten bankomat obciąża karty w PLN, więc będzie bardzo niekorzystnie EUR - PLN - EUR

Potwierdzam wersję @Reggy Przewalutowanie na złotówki jest zawsze.


@Reggy: @MichaelT128: Ale to nie jest tak, że w PLN obciąża tylko w przypadku kart wydanych przez polski bank?
  • Odpowiedz
@MichaelT128: Hmmm, @FuriousViking stwierdził, że wypłacił pieniądze korzystając z karty wydanej przez zagraniczny bank, a z zacytowanego przez Ciebie tekstu wynika, że to jest niemożliwe. Zresztą z tego tekstu wynika również, że nie dałoby radę wypłacić nawet za pomocą karty wydanej w Polsce, ale do rachunku prowadzonego w innej walucie niż PLN, a przecież sporo osób narzeka, że np. wypłacało kartą wydaną do rachunku w EUR, tylko robili podwójne
  • Odpowiedz