Wpis z mikrobloga

Cholera mialem 94/130, ale 21 pytan (dosc prostych, bo biologia) w ogole mi nie zaznaczylo :/ teraz juz nie powtorze, bo sprawdzilem gdzie mialem bledy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Matt_888

co najmniej jeden błąd w teście i generalnie źle sformułowane pytanie. Zaludnionym jak? Na km/2 czy pod względem populacji?

Najbardziej zaludnionym miastem na świecie nie jest Tokio.

Na km/2 to będzie 30,083 mieszkańców a miasto to Hyderabad w Pakistanie.

Najbardziej zaludnione miasto na świecie to Szanghaj i 24,256,800 mieszkańców, choć tylko 3,826 mieszkańców na km/2.

Popraw błąd :P
@Matt_888: To zależy jak definiujemy miasto. Tokio jest pierwsze dopiero gdy mówimy o aglomeracji, jako samo miasto większy jest choćby wspomniany Szanghaj. Takie pytania wymagają bardzo dokładnego uściślenia, bo w zależności od przyjętych kategorii rozpatrywania - dostaniemy zupełnie inne wyniki (Tokio, Szanghaj, Kanton czy Mumbaj)
118/130 - jednak gdyby nie źle sformułowane bądź błędne! (Część gwiazd, które widzimy na niebie może już nie istnieć) pytania byłoby przynajmniej 121/130. W kilku przypadkach mogłem się bardziej skupić (Rysy to najwyższy szczyt Tatr - ehhhh ... no automatycznie założyłem, że w Polsce ... )