Wpis z mikrobloga

@MacDada: Oczywiście, że było. Chciałem raczej żeby każdy się tutaj spuszczał nad tym frameworkiem, niż odsyłał mnie do jakichś innych wątków. Opinię mam już o nim dawno wyrobioną. Tutaj tworzę tylko swój ołtarzyk dla Symfony ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@Viters: ale popularny != dobry, co z tego że jest popularny jak jest tak samo wolny jak symfony ? do jakiś gównostronek oba się nadają jak najbardziej, ale do jakiejś poważnej strony która ma szybciej działać to to się nie nadaje niestety
  • Odpowiedz
@Jurigag: Większych głupot nigdy nie czytałem. Symfony nadaje się do gównostronek a phalcon taki poważny. Hahahaha. Zrozum, że wciskanie do każdego postu phalcona jest głupie. Szybkość wykonania kodu frameworka to nie jest kluczowy element, jest wiele innych elementów które wpływają na czas odpowiedzi. Jak tworzysz gównostronki z obrazkami to sobie możesz mierzyć czas i poprawiać mikrosekundy, jak tworzysz aplikacje dla biznesu to liczą się inne wartości.
  • Odpowiedz
@stacktrace: nie mikrosekundy tylko milisekundy/sekundy bo tak to wygląda gdzie to samo robione w symfony w 100 ms w phalconie będziesz miał w 20-30ms, a czasem i większe róznice się trafiają

nie wciskam go do każdego postu, symfony jest okej jak nie ma to być jakaś strona dla użytkownika końcowego tj jana kowalskiego który sobie może wejść na stronę z googlea, jak to ma być taka strona to zdecydowanie phalcon
  • Odpowiedz
@icouldliveinhope: pomijam wszelkie varnishy, redisy, memcache i inne cuda bo chodzi mi o szybkość samego frameworka, oba sobie mogę przyspieszyć w ten sposób, w dodatku w phalconie nie muszę nic konfigurować i bawić się z żadnym cache - jest szybszy od razu
  • Odpowiedz
@MacDada: ale ja nic nie optymalizuje przecież właśnie korzystajac z phalcona xD mam wydajność out of the box w połączeniu z wbudowanym w mysql cachem, zero konfiguracji, instalowania czegokolwiek(poza samym phalconem), implementacji itp itd

tylko że to nie jest takie hop siup wgrywam sobie memcache/varnish i mam 20x większą wydajność, no #!$%@? XD ale mam beke z takiego myślenia i tłumaczenia tego że symfony wolne więc wgraj sobie memcache/varnish, no
  • Odpowiedz
@Jurigag: No więc teraz dopiero piszesz, że wygodniej się pisze, konfiguruje, etc. I to jest powód, żeby wybrać inny framework.

A na starcie (jak zwykle) waliłeś, że jest najszybszy i to jest jego główna zaleta.

Nie jest. Nigdy nie będzie. Bo tam, gdzie liczy się wydajność, framework nie ma znaczenia. Kesze, kesze,
  • Odpowiedz
@MacDada: przecież w obu frameworkach możesz napisać gównokod, lel co ma framework do tego jako kod napiszesz ? nic ? głównym powodem żeby wybrać inny framework jest to że musisz go konfigurować ? XD w phalconie w połączniu z mysql masz wystarczającą wydajnośc aby obsłużyć ten twój duży ruch, na większym ruchu i tak nie będziesz pisał w php i tyle, chodziło mi o to że varnish/memcached czy redis to
  • Odpowiedz
@MacDada: tak i co w związku z tym ? w laravelu czy yii np masz to samo ( ͡° ʖ̯ ͡°) jedni lubią activerecord, inni nie, ale na pewno nie wpływa on na jakość kodu
  • Odpowiedz
w laravelu czy yii np masz to samo ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Jurigag: Nigdy nie twierdziłem, że powyższe fwki są spoko. Wręcz przeciwnie. M.in. dlatego używam Symfony (i Doctrine).
  • Odpowiedz