Wpis z mikrobloga

Witam mirków ! Własnie mamy wakacje, od września startuje z 3 klasą technickum profil IT, cały czas jednak uczę się na programistę(głównie webowe jezyki), w suomi mam pewną bliską mi osobę, więc najprędzej za rok wyjadę tam na całe wakacje, więc posiadam parę pytań.
1. Trudno jest znaleźć pracę dla programisty? I to nie doświadczonego dodam, niestety tak, uczę się bo mam takie hobby, chcę to zamienić w przyszlości na mój zawód, a doświadczenia nie mam( chodzi mi o pracę w grupie, i wykonywanie zleceń)
2. Ten mój #rozowypasek mieszka w Seinajoki, prace ma w okolicach alavus, to samo z Jej reszta rodziny, brat i rodzice tam mieszkaja. Jest ktos z was mirków w tych okolicach suomi? Prosilbym o kontakt to z chęcią bym porozmawiał o właśnie tych okolicach :D
3. Co do w/w miast, trudno byłoby mi tam znaleźć prace ? Mówie o pracy dla programisty, jednak jeśli bd niestety lipa z tym, wtedy wybiorę coś innego :(
4. Po technikum chciałbym tam się pojawić znowu, zostać tam na dłużej, może do końca. Zacząłbym się także uczyć fińskiego, jednak wpierw wolałbym iść na jakieś studia, czy w okolicach Seinajoki znalazłbym jakis uniwersytet z profilami IT gdzie wyklady sa prowadzone w jez. angielskim? Moj angielski stoi na poziomie tak mniej wiecej b2/c1, do czasu wyjazdu bylby to spokojnie c1(spedzam 10h~ dziennie rozmawiając z moją finka :D gamerzy :D), wiec problemow bym nie mial. Jednak gdzie mogę taki uniwersytet znaleźć ? Wiem ze w Vassa bodajże cos takiego jest.
Przepraszam za chaos, czy też język, 5:30 rano.( ͡° ͜ʖ ͡°) #finlandia
  • 4
@bierni123: Seinäjoki jest trochę w dupie więc możesz mieć problem. Ogólnie to jest tak jak w Polsce - im większe miasto, tym więcej pracy. Możesz mieć ciężko żeby znaleźć coś w branży tylko na wakacje (choć warto próbować). Oferty pracy (oraz dużo przydatnych informacji) zwykle są publikowane tutaj: http://www.te-palvelut.fi/te/en/

Jeśli chodzi o kursy po angielsku - zwykle jest ich sporo. Jednak wciąż - wszystko zależy od miasta. Vaasa jest względnie duża
@bierni123 Seinajoki to mała miejscowość, w Vaasie może coś by się znalazło, ale nie jestem pewien :/ Ogólnie to tak jak @rith napisał, większe miasto - większe możliwości :) Tampere jest bardzo fajnym miastem, mieszkam stosunkowo niedaleko :P