Wpis z mikrobloga

4 733 - 1 = 4 732

Tytuł: Bazar złych snów
Autor: Stephen King
Gatunek: zbiór opowiadań (horror i in.)
★★★★★★

Po opowiadaniach Króla spodziewałem się czegoś lepszego. Wg mnioe zbiór bardzo nierówny - trafiały się lepsze opowiadania oraz takie, z których zadowolony byłeś, że akcja nie potrwa za długo.
Z ciekawszych motywów w pamięci zapadły mi opowieści pisane w pierwszej osobie, nawiązanie do "Mrocznej wieży" (powiązań z innymi książkami brakowało mi najbardziej) oraz postapokaliptyczne opowiadanie.
Męczyłem ją pół roku (co prawda z własnego lenistwa i nadmiaru innych "obowiązków") ale kończąc ją mogłem przeskoczyć do kolejnej książki, dzięki czemu poczułem ulgę :D

Standardowo rzucam większą garścią cytatów :)

Wiedział, co to cipka, niejedną widział na HBO i CinemaKlapsie (zanim rodzice połapali się i zablokowali płatne kanały), ale te tutaj były ogolone. Nie bardzo rozumiał, czym się tu podniecać - wydawału mu się takie obleśne - ale uznał, iż może to przyjdzie z wiekiem. Poza tym, gołe cycki wynagordziły mu to z nawiązką. Gołe cycki były zajebiste.

Tego dnia uzyskał interesującą, ale niezbyt cenną informację: fasolka z parówkami nie wygląda rewelacyjnie, ale przynajmniej jest smaczna. Zwracana wygląda okropnie i jeszcze gorzej smakuje.


-Widział pan kiedyś anioła, panie Harris?

-Nie, ale raz widziałem wielbłąda. W zoo na Bronskie. Proszę wybrać drzwi.

-Na człowieka można wpłynąć, na zło nie - powiedział Wesley głosem, który zdawał się dochodzićspoza niego. - Zło żyje dalej. Zawsze. Odlatuje jak jakieś wielgachne ptaszysko i lądauje na kimś innym. To jest w tym wszystkim najgorsze, nie sądzisz?

-Nie masz pojęcia, co zrobiłeś - powiedział jakby w zadumie człowiek w żółtym płaszczu. - Wieża drży w posadach; światy chwieją się na swoich orbitach. Róża czuje chłód, jakby zimy.

Z siedmiu dzieci zrobi się siedemnaście, z siedemnastu siedemdziesiąt, z siedemdziesięciu dwieście. Brenda widzi maszerującą w przyszłość bezładną paradę głópców [...]

-W porządku - poweidział Joe i wstał. - Miło pogadać po meczu, ale chyba już pójdę do domu i zerżnę żonę na kanapie. Po wygranej na początek sezonu zawsze mi kuśka sterczy.


#bookmeter #king #stephenking
SharpPython - 4 733 - 1 = 4 732

Tytuł: Bazar złych snów
Autor: Stephen King
Gatu...

źródło: comment_6tPGUkhirSZghlH4mHqCMOQjGNqP0q37.jpg

Pobierz
  • 10