Wpis z mikrobloga

EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I SKANOWANIE BAD SEKTORÓW BĘDZIE MOŻNA CZYNIĆ TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI...
@zuzol: Chodzi o to, że tam na pierwszym screenie jest suwak po prawej stronie. Przewiń na dół i daj screen.

Parametr BF pochodzi z sensora wstrząsów podczas pracy dysku. u Ciebie jest to aż 652...
@MrSzatanek: tamten skan już zamknęłam (chyba, że jest gdzieś historia, a ja jej nie widzę?). Skanuję od nowa.
Mam się bać tej wartości parametru?

Generalnie może bym opisała problem dlaczego w ogóle zachciało mi się skanowania dysku? Ja się kompletnie na tym nie znam niestety i wymyślam tylko prawdopodobne opcje...
@MrSzatanek:
Zaczęło się od tego, że zainstalowałam Win10 - wszystko było OK, po jakimś czasie laptop się włączał tylko do napisu "Lenovo" na czarnym tle i nie chciał ruszyć dalej, w ogóle wejście do BIOS'u to była loteria, czasami tylko się udało po wielu próbach. Tam ustawiałam ustawienia domyślne. Potem pomagało wyciągnięcie baterii na 30 minut i uruchomienie go na kablu, jednak z czasem i to przestało działać. Takie sytuacje zdarzały
zuzol - @MrSzatanek: 
Zaczęło się od tego, że zainstalowałam Win10 - wszystko było O...

źródło: comment_kmMu3UHFvyfMfmjYHVOk845TY2E5e9An.jpg

Pobierz
@zuzol: Parametry 01 i C8 źle wróżą. Możliwe, że jest problem fizyczny z dyskiem (talerze albo głowica) :/ Ale te uruchamianie się w nocy nie pasuje do problemów z dyskiem twardym.

Jeśli są fizyczne problemy, niekonieczne test pokaże, że jest problem. Dopiero dokładny skan odpowiednim narzędziem z liveCD pozwoliłby określić stan dysku. Taki skan pokazuje liczbę sektorów i grupuje je w kategorie czasu dostępu. Jeśli jest dużo sektorów o długim czasie
@MrSzatanek: Czyli najlepiej byłoby w moim przypadku oddać do naprawy?
Chciałabym jakoś przed oddaniem sobie to zdiagnozować, żebym wiedziała co po naprawie ewentualnie powinno wrócić do normy.
A co jeszcze wg Ciebie może być nie tak?

Jeszcze mi się przypomniało, że po instalacji jakiegoś programu (iTunes np.) miał problem z uruchomieniem się normalnie. Do "Lenovo" i dalej nic.