Wpis z mikrobloga

@p-skr: poczytaj na niemieckich stronach :) 5 GT oraz teraz 3 GT jako target są projektowane dla "niemieckich managerów niskiego i średniego szczebla, auto dobre, żeby pojechać na spotkanie biznesowe jak i z rodziną na wakacje"
  • Odpowiedz
@p-skr: obecnie w BMW z porządnym wykończeniem jest tak sobie :P z silnikami bywa różnie, ale są bardzo dobre jednostki, szczególnie jeśli chcesz nowe lub 1-2 letnie auto kupić.
  • Odpowiedz
@Adasi: Dlaczego ? :-)
@yoda90: Raczej nowe, więc o to się nie martwie.

Pytam o to auto bo mam ciekawą ofertę. Dla porównania dodam, że rozważam także Mazde 6 nową. Wiem kompletnie różne samochody :-)
  • Odpowiedz
BMW 3 GT


@p-skr: twoje pieniadze, twoja sprawa, ale nie rozumiem jak mozna brac pod uwage chyba jedno z najbrzydszych modeli w calej ofercie bmw ( ͡° ʖ̯ ͡°) i jednoczesnie zestawic je z jedna z najladniejszych mazd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jeździłem 3GT kilkuletnia i najnowsza x3. Ani to komfortowe, ani szybkie (akurat 2litrowe diesle), pali sporo, jakosc wykonania jak za te pieniądze mierna. Prowadzenie na plus.
  • Odpowiedz
@p-skr: Nie słuchaj wykopkowych fachowców :) Jeździłem trójkami od E46, później E91 w bieda wersji, E90 w wypas wersji i F30 w spoko wersji. Z modelu na model jakość wykończenia środka szła w górę, bo tego wymaga rynek. Faktem jest, że kupując kompletnie łysą serię 3 (tak jak moje E91) nie można się spodziewać fajerwerków, lepiej kupić wypasione paserati czy C5 i teraz tak bym zrobił. Także na wejściu zamawiaj skórę,
  • Odpowiedz
@konik: Goła nie będzie zdecydowanie: automat, czujniki, navi i troche bajerów ale niestety skóra będzie już za droga. Wole postawić na lakier i lepsze felgi. Tak czy inaczej dzięki za opinie. GT3 to niby kompromis między niska i twrda trójka a miekką piątka - mam nadzieję, że to sie sprawdzi.
  • Odpowiedz
@p-skr: z premium selection znajdziesz F10 z 2015 roku za cenę ~200k (520d 190KM lub 528i), na te auta masz gwarancję, którą można przedłużyć do 6 lat od daty produkcji, czyli ~5 lat od daty zakupu.

Jak chcesz nowe to zapytaj o rabaty, podobno teraz na F10 są rabaty do 20% (jesienią wchodzi do sprzedaży G30 dlatego są wysokie rabaty na aktualną wersję 5, http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=295539 ). Może nawet wyjdzie cenowo lepiej
  • Odpowiedz
@geno1234: W ofercie którą mam 3GT wychodzi w cenie zwykłej "trójki" - daleko jeszcze cenowo do F10, więc nie próbuje nawet :-)

A dlaczego F10 > F34 - chodzi mi o jazde nie wyposażenie :) ?
  • Odpowiedz
@p-skr: Co do różnic (nie licząc wyposażenia) na plus dla F10 dla mnie to:
- ciszej przy prędkościach autostradowych. Mi się zdarza często jechać trasy ~500km i to dla mnie jest ważne aby nie było za głośno. W F34 są okna bezramkowe i przez to trochę głośniej słychać przepływające powietrze. Sprawdzałem jeszcze X4, ale tam jeszcze głośniej na autostradzie
- pojemność baku 70 litrów w F10 w stosunku do 60 litrów
  • Odpowiedz
@geno1234: Dzięki! Niestety obecny budżet raczej nie pozwoli mi na F10 i chyba wolę lepiej doposażone F31. Myślę, że narzekać nie będę przesiadając się z Opla ;-)
  • Odpowiedz