Wpis z mikrobloga

#wroclaw #budownictwo #budujzwykopem #inteligentnydom

Kontynuacja : http://www.wykop.pl/wpis/18143663/elektronika-inteligentnydom-budujzwykopem-siema-mi/

Zgodnie z prośbami otwieram tag #afrobuduje
i wołam : @shimmy: @caspereq: @Xaveri: @JestPodatekCzyNie: @Mielony: @dex6er: @catch bo prosili

Elektryk uzbraja rozdzielnie, osiwiał bidak jak gołąb.

Skrzynkę zapodałem sterboxa podłączyłem - działa, szukał ip i nie dostał od dhcp - pewnie dlatego że jak widać nie podpiąłem go do sieci jeszcze.

Rolety steruje STR-1 dwu przyciskowym klawiszem dzwonkowym, na końcu wszystko wpięte w separator sygnału w rozdzielni żeby sterować całą grupą - przy wyjściu z chaty jest dzwonkowy przycisk "zamknij wszystkie" "otwórz wszystkie" - na obrazku oznaczone #1

Sterowanie światłami przez przekaźniki grupowe BIS-412 - do których do wyjść przekaźnikowych podpięte są BIS-416 - dwukanałowe do sterowania oświetleniem. - na obrazku oznaczony schemat #2 - ze strony F&F - w miejscu żarówek na schemacie podłączam BIS-416

Jutro przybywa internet na dyskietkach więc jak podepnę będę mógł zacząć ustawiać sterbox.
Swoją drogą wspaniałe urządzenie, wbudowany serwer webowy, strony do konfiguracji własnej....będzie z tym sporo zabawy ale już nie mogę się doczekać.

Z elektrykiem uzgodniliśmy że przekładamy skrzynkę sterboxa pod rozdzielnie - łatwiej będzie kable zasilania i wiązkę sterujących tam doprowadzić.
Pobierz Afropolon - #wroclaw #budownictwo #budujzwykopem #inteligentnydom 

Kontynuacja : h...
źródło: comment_poUsM5nNEm6hFYhS45sRwX5DN3verh9k.jpg
  • 9
@Afropolon: Elektrykowi chociaż dobrze płacisz za te męki i cierpienie, straconą młodość? :))))

Rolety sterowane wyłącznie przyciskami? Nie chciałeś mieć do tego sterowania (wszystkim) z poziomu np. telefonu? W zasadzie taki mniej potrzebny gadżet, ale jakoś zawsze chciałam coś takiego u siebie :D
@catch: Zależało mi także na wygodzie codziennej - wychodzę z domu to klick klick i mam zgaszone wszystkie światła i zamknięte wszystkie rolety....oczywiście mógłbym z smartfona ale skoro przycisk dzwonkowy kosztuje 50 zł to nie będę sobie żałował.
@Afropolon: skoro inteligentny dom, to może warto oprócz gaszenia światła w kiblu ze smartfona dołożyć stację pogodową z automatycznym zasuwaniem rolet przy dużym nasłonecznieniu, czujniki temperatury do odpalenia klimy bądź ogrzewania, sprawdzenie stanu zamknięcia drzwi / okien po wyjściu z domu, integracja z alarmem, detekcja dymu/CO, czujnik ruchu w pomieszczeniach?