Wpis z mikrobloga

#bitcoin
Czy jest możliwość aby śledzić monety satoshiego? Ktoś coś wie?
Jak się zorientować że zrobił cokolwiek ze swoimi monetami? sprzedał, spalił, przelał?

Jeżeli kiedyś pojawi się news - satoshi użył swoich monet! To jak można to sprawdzić?

btw. co do kursu - mi wygląda teraz na podejście do ok. 720, jak tam u was?
  • 11
@Pan_wskazowka: Właściwie to Satoshi jest właścicielem większej ilości coinsów, ale Genesis Block(pierwszy wykopany blok) ma taki hash 000000000019d6689c085ae165831e934ff763ae46a2a6c172b3f1b60a8ce26f. Możesz go śledzić na https://blockchain.info/block/000000000019d6689c085ae165831e934ff763ae46a2a6c172b3f1b60a8ce26f. Prawdopodobnie nic się z tymi blokami nie stanie, ponieważ Satoshi postanowił zająć się czymś innym i nie ma od niego wiadomości od ponad 5 lat
@Humingrid: ja to wszystko wiem...
ale Ty nie wiesz że btc z genesis block nie można wydać.
Nie wiesz też że ostatnio się ujawnił w 2014 i zaprzeczył że nie jest Dorian Nakamoto

Dlatego pytam jak będę mógł to sam skontrolować, czy wogóle się da. Jak potwierdzić taką informację kiedy się pojawi.
@Pan_wskazowka: Nie do końca rozumiem o co ci teraz chodzi. To ostatnio czy w 2014 roku? Ale tu raczej chodzi o podpisanie wiadomości za pomocą klucza prywatnego tego adresu, który posiada Genesis Block. Nie wiadomo właściwie, które bloki posiada satoshi, bo w Bitcoinie jest to bardzo trudne do zweryfikowania. Osoba, która podpisze wiadomość za pomocą klucza z tego adresu, będzie najprawdopodobniej Satoshim. A w sprawie tego Doriana Nakamoto, to właśnie ten
@Pan_wskazowka: Niektóre źródła szacują posiadane przez niego Bitcoiny na 1 milion. Wydaje mi się, że Satoshi nie potrzebuje ich wydawać, ponieważ to jak zaawansowana wiedza z dziedziny kryptografii i matematyki jest zastosowana w całym protokole sugeruję, że Satoshi jest geniuszem albo tak naprawdę pod tym pseudonimem kryje się grupa ludzi
@Humingrid: No twierdziłeś że nie odezwał się od 5 lat, odezwał się w 2014. Jeden i drugi zaprzeczył.
Rozumiem o co chodzi z podpisem, ale ja chciałbym to zobaczyć samemu w czasie rzeczywistym, kontrolować.
Nie chodzi tylko o podpis(jest widoczny dla każdego czy tylko dla odbiorcy?) a o sam akt "przesunięcia" btc.

Wiem że to trudne, dlatego pytam czy jest w ogóle możliwe. Może jest jakiś szczegółny adres, albo lista adresów
@Pan_wskazowka: O ile mi się wydaje to zaprzeczył Dorian Nakamoto. Cytując coindesk.com > In February 2014, Newsweek’s Leah McGrath Goodman claimed to have tracked down the real Satoshi Nakamoto. Dorian S Nakamoto has since denied he knows anything about bitcoin, eventually hiring a lawyer and releasing an official statement to that effect.
Śledzenie części coinsów jest możliwe, ponieważ wiadomo prawie na 100%, że właścicielem coinsów z drugiego bloku jest także Satoshi.
@Pan_wskazowka: Cały temat jest z jednej strony bardzo ciekawy, a z drugiej Satoshi najprawdopodobniej specjalnie się ukrył, aby społeczność skupiła się wokół samego protokołu, a nie jego autora. Sam protokół od samego początku był bardzo zmyślnie rozplanowany. Sugeruje to, że Satoshi zdecydowanie wie co robi, a tak dopracowanej kryptowaluty nie robi się przypadkiem
@Humingrid: oczywiście, uważam że jest wiele przyczyn dla których się nie ujawnił.
- żeby nie skupiać się na osobie ale na "sieci" i docenić jej wartość
- żeby ukryć że to grupa
- żeby nikt np. z usa nie miał oporu przed zainstalowaniem "obcego" węzła
- wiele innych...