Wpis z mikrobloga

@unstyle: Nie mówię, że jest najdrożej na świecie. Mówię, że nie jest tanio.

Zresztą, zakupy to pół biedy, jeśli bym wrzucił rachunki za lekarza to ludzie by się za głowę łapali.
  • Odpowiedz
@canto: mi się opłaciło ostatnio 200km w jedną stronę robić, żeby zakupy u was zrobić, możemy się policytować kto więcej za lekarza również płaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie mówię, że jest najdrożej na świecie. Mówię, że nie jest tanio.

Zresztą, zakupy to pół biedy, jeśli bym wrzucił rachunki za lekarza to ludzie by się za głowę łapali.


@canto: hmm, no to wracaj do Polski skoro tak tam żle
  • Odpowiedz
@wrzesien: wizyta z dzieckiem 50eu, szczepionka 100eu + wizyta. Specjalista zależy co robi, dermatolog 250 jedna wizyta. Żona u ginekologa za ciążowe wizyty placi około 200eu za wizytę (wliczone badania moczu, za badania krwi przyszło ostatnio 450euro.
kolega za poród płacił 2k, dentysta 2k, operacja kolana i tydzień hospitalizacji w małym szpitalu 10k.
Dla porównania, w Polsce, wszystko powyższe w prywatnej klinice (luxmed) na abonamencie kosztuje około 100zl miesięcznie.

W moim
  • Odpowiedz
@unstyle: ubezpieczycielowi płacisz miesięcznie. Za każda wizytę przychodzi rachunek do domu, który musisz opłacić a potem wysyłasz do ubezpieczyciela z prośba o zwrot. Zazwyczaj trwa to do dwóch tygodni.

Fajne jest to, ze za leki przepisane na receptę tez zwracają.

@slowmotion: Twoj komentarz jest nie na temat i nic nie wnosi do dyskusji. Do tego blednie zinterpretowałes moja wypowiedz. Żegnam.

  • Odpowiedz
@canto: a z ciekawości ile za ubezpieczenie, ja aktualnie płacę 150€ rocznie w tym zwykły lekarz i szpitalne, żona coś mniej bo młodsza, ale od stycznia przechodzimy do innego ubezpieczyciela, obliczałem już składkę i wyjdzie mnie 55€ miesięcznie za mnie, żonę i dziecko, które niebawem się rodzi
  • Odpowiedz
@unstyle: Pisałem w poprzednim komentarzu.
Ja - około 220 miesięcznie - 1000 wpłaty własnej rocznie
Żona - około 220 miesięcznie - 1000 wpłaty własnej rocznie
dziecko - około 170 miesięcznie - 0 wpłaty własnej rocznie

Jeśli nie wyślesz żadnych rachunków w roku to zwrócą Ci 2 miesiące składek.

Ubezpieczenie obejmuje wszelkie koszty medyczne w kraju i za granicą (UE do 1 miesiąca pobytu a poza UE to w sumie nie wiem).
  • Odpowiedz
Nie mówię, że jest najdrożej na świecie. Mówię, że nie jest tanio.


@canto: pieprzysz, bo nie umiesz kupować. Za 50 euro to bym cała kuchnie dobrym jedzeniem zawaliła. Jak się kupować nie umie i kupuje się tam gdzie jest drożej, to się marudzi.
  • Odpowiedz
@unstyle: @canto: Ile lekarz? W Irlandii rodzinny 50-70E, specjalista 150-200E zaś wizyta na pogotowiu od 100E wzwyż.


@wrzesien: Ty ich nie słuchaj, bo jakieś bzdury opowiadają. Jeśli jesteś zatrudniony w Niemczech na normalnych warunkach, to nie opłacasz lekarzy. Są składki normalnie odprowadzane, ja nie rozumiem o czym wy tu piszecie.
  • Odpowiedz