Wpis z mikrobloga

#podrozujzwykopem #podroze #caravaning #kamperemnabalkany

Ok, zabieram się za pisanie podsumowania wyprawy, które chciało kilka osób. Nie wołam, bo już nie pamiętam kto, ale chyba obserwują tag :)
Zacznę od początku - samochód. Nobelart T-7000 wynajęty w supercamper.pl. Jako baza posłużył najnowszy Ford Transit z silnikiem 2.2 i mocą 155KM. Spalił wg. komputera 10.5l/100km przy jeździe zazwyczaj 100, czasami 120 km/h.
Dalej - campingi z subiektywną oceną:
Camp Klenovica - 6/10. Całkiem fajna restauracja, nienajgorsze miejsca, prąd i woda na miejscu, ale jakoś mnie nie urzekł.
[Camping Stobrec Split](https://pl.camping.info/chorwacja/dalmacja/camping-stobreč-split-23919) - 8/10. Świetnie położony, przy plaży, bardzo dobre połączenie autobusem do centrum Splitu (jeszcze lepsze Uberem, a dla 3 osób tylko kilka kun drożej). W łazienkach zawsze był ktoś, kto czyścił je octem #pdk (a tak przynajmniej pachniało), czysto, ładnie, miło i przyjemnie. I internet był. Dobry :)
Camping Zablace - 8/10. Na wyspie Krk w miejscowości Baska się znajduje. OGROMNY jest - można się zgubić. Przy pobycie jest darmowy dostęp do basenów w pobliskim hotelu - jak ktoś już sobie pokaleczy stopy o adriatycki żwir :)
Camping Ettenauer - subiektywne 10/10. Gówniany wjazd, wąsko jak cholera, bez kamery cofania albo kilku osób do pomocy można zapomnieć o zaparkowaniu. Ale świetni ludzie - camping prowadzi młode małżeństwo, Ingrid i Josef, zawsze uśmiechnięci i pomocni. Przy okazji mają winnicę - wróciliśmy obładowani winami dla całej rodziny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale chyba mają mało gości z Polski, bo na początku Ingrid pokazała nam lodówkę z butelkami wina i poinformowała, żebyśmy brali co chcemy, zapisali, a na koniec zapłacimy.
[Camping Adam](https://pl.camping.info/polska/małopolskie/camping-adam-26456) - 6/10. Trochę ciasno, płatność z góry, brak miejsca do opróżnienia WC.
Naszą dokładną trasę możecie zobaczyć tutaj. Najdłuższy był pierwszy etap - miał ~1100km, które pokonaliśmy w 16h, wliczając postoje na śniadanie, obiad, tankowanie, siku etc.

Przy okazji - jak już oceniam, to moja ocena autostrad w krajach, w krajach, przez które przejeżdżaliśmy:
Polska - 7/10
Czechy - 3/10
Austria 5/10
Słowenia 6/10
Chorwacja 8/10.

I to by było chyba tyle, niżej krótkie podsumowanie wideo - robione kamerami sportowymi i w większości bez stabilizacji, bo nie chciało mi się na urlop dźwigać całego sprzętu :)
  • 3