Wpis z mikrobloga

@Boleslaw_Smiszny: Witamy!
Zestaw jak najbardziej ok. G25 to faktycznie jeszcze MLC, jednak nowe 240 GB od Sandiska to już G26, które siedzi na TLC. Więc przy zakupie w przyszłości lepiej uważać, na szczęście 120 GB obecne w sklepach to nadal MLC.

Co do uwag - myślałeś może o dorzuceniu 20~ złotych do zmiany chłodzenia na Fera 3? Kwota stosunkowo nieduża a szkoda przygłuszać w stresie zasilacz be quiet! Spartanem.
@PurePC_pl: Dzięki za radę!
A co powiecie na temat napędów optycznych? Są konieczne do instalacji sterowników czy załatwienie sprawy pendrivem jest w pełni możliwe?
A co do karty graficznej: jaka jest najlepsza pod względem ceny? Jak najniższej oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PurePC_pl: Niekoniecznie nowe sztuki.
Sprawa wygląda tak, że zawsze byłem konsolowcem i się przyzwyczaiłem do tego poziomu graficznego (hehe), więc dużo mi nie potrzeba do szczęścia. Te nowsze gry też mnie nie zainteresowały (poza BF1) i chciałbym nadrobić takie gry jak: seria Batman, Cities Skylines, Portal i inne dobre nie najświeższe produkcje.
Wyrażając się w złotówkach: do 800 góra, do 600 byłaby bajka.
@Boleslaw_Smiszny: W takim razie jak ten poziom Ci odpowiada to GTX 960 w wersji 4GB vram spokojnie pociągnie to co wyszło i będzie wychodzić. Nówki po 820-900 złotych, używki (na gwarancji!) od 700zł wzwyż. Byle nie była to karta z referencyjnym chłodzeniem i będzie dobrze. Jak coś znajdziesz to możesz pytać tutaj lub prywatnie. Śmiało, chętnie pomożemy.

Ewentualnie taniej 950, ale jeśli możesz do 800 to warto jednak starszą siostrę -