Wpis z mikrobloga

Moja mama pracuje w szkole specjalnej. Zauważyłem, że jakieś 95% rodziców tych upośledzonych dzieci jest po prostu brzydka i ma słabe wykształcenie. Mam tez koleżankę, która ma niepełnosprawnego brata. Ona i jej mama nie są brzydkie. Są po po prostu wstrętne.

Czy jest jakaś korelacja między wyglądem, a upośledzeniem umysłowym? Moja mama mówi mi, że nie, ale trudno mi jest w to uwierzyć, jeśli większość tych rodziców jest brzydka i słabo wykształcona. Niby przypadek? Zdarzają się też dobrze wykształceni i bogaci ludzie z niepełnosprawnymi dziećmi, ale zwykle jest to upośledzenie lekkie, ale to jest mniejszość.

Oczywiście współczuje tym ludziom i nic do nich nie mam. Same dzieci są wspaniałe. Wystarczy, że sie do nich uśmiechniesz i ich radość jest porównywalna z normalnym dzieckiem, które dostało właśnie PS4 po choinkę. Zastanawia mnie to po prostu pod względem naukowym.

#nauka #uposledzeni #pytanie #pytaniedoeksperta #rozkminy
  • 27
  • Odpowiedz
@richirich: #!$%@?... też to zauważyłem. To jest jakieś dziwne ale naprawdę chyba musi być to prawda. Jak widzę reportaże typu żeby wyślijcie nam pieniądze bo syn ciężko chory, to zazwyczaj rodzice są jacyś nieogarnięci intelektualnie, a ojciecprzeważnie jakiś czerwony jakby przestał pić przed chwilą bo kamery .Nie mówię, że wszystkie takie sytuacje są, ale większość. @acototo Fajnie to wyjaśniłes ;)
  • Odpowiedz
@richirich popatrz na to nie jako przyczyne ale skutek, ludzie z niepelnosprawnymi dziećmi muszą na opiekę często poświęcać bardzo dużo czasu i środków przez co nie mogą ich przeznaczać na swój wygląd/samodoskonalenie
  • Odpowiedz
Po drugie ogarnięci ludzie robią badania prenatalne, na których można wykryć chociażby syndrom Downa - i w wielu przypadkach po prostu usuwają taką ciążę (jeśli nie w Polsce, to za granicą). Słyszałeś kiedyś o lekarzach/prawnikach/innych dobrze wykształconych ludziach, którzy by mieli dziecko z zespołem Downa? bo ja nie.


@Pavuloon: a ja tak :)


SZACH - MAT
  • Odpowiedz
@richirich: czemu nie tagujesz #rakcontent? Nie ma reguły, to zwykła korelacja. Ludzie zamożni oraz piękni wysyłają swoje niepełnosprawne pociechy do prywatnych ośrodków, gdzie nie ma miejsca dla plebsu. Dajmy na to przykład, który znam ze swojego otoczenia. Przystojny ojciec, ładna matka, trójka dzieci z poważnymi zaburzeniami, jeden kompletnie się nie nadaje do życia w społeczeństwie. Dzieci te chodzą do The British School Warsaw. A tu masz cennik
  • Odpowiedz