Wpis z mikrobloga

Czy byłoby zainteresowanie (czy chcecie), aby kod źródłowy silnika, mapa i baza danych zostały upublicznione?
Jeszcze nie wiem czy nawet chcę to robić, wstępnie pytam. Jednak jest to kilka miesięcy pracy, nie tylko mojej :).

Oczywiście w bazie danych zabraknie delikatnych danych, haseł, mejli, itd. - może prócz osób które sobie zażyczą, aby te dane zostały, jeszcze zastanawiam się jak to zrobić, pewnie wymóg zalogowania -> kliknij przycisk aby zostawić konto przy życiu, jeśli tego nie zrobisz, to dzień przed publikacją konto wraz z danymi zostanie usunięte.

Btw, źródła silnika zostały przeniesione, dostępne teraz tutaj: http://git.3lab.re/mirkots/mirkots-client
#mirkots
  • 15
@FireDash: ale z drugiej strony może znajdzie się osoba, która przejmie pałeczkę - a ja będę jedynie takim odpowiednikiem techteam leadera, czy coś.
#korpomowa

Nie no, też wątpię, że coś by z tym ktokolwiek zrobił. Pytam po prostu, zastanawiam się ;-)
@marahin: No wiem, bo sam pomagałem na tyle ile mogłem, dopóki nie przyszło trochę obowiązków ;<
Najlepiej zrób posta i zbierz wszystkich co chcą pomagać, zrobi się spotkanie i ustali co i jak. ( skrypty, mapy etc. )
O ile ofc chcesz się tym dalej zajmować
@marahin: Mam jakieś 1-5h dziennie na takie rzeczy i bym mógł pomagać w miare możliwości w skryptach, mapie , baza danych ( co tam dokladnie? ). Ale nie od strony obslugi serwera ;p
I nie mówie, żebyś organizował, ale jako product owner, powinieneś zrobić pospolite ruszenie , a potem byśmy sobie może już poradzili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zeronader: no, do tego to moim zdaniem pierwszym krokiem jest właśnie transparentność: każdy musi widzieć ile pracy zostało, kto się udziela i jak kto działa. Do tego pójście open-source jest jak najbardziej wymagane (:
Natomiast wątpię, że ktokolwiek ruszy cokolwiek z issues w repozytorium. Zwyczajnie kilka miesięcy pracy wyłoniło tylko kilka osób zaangażowanych w stopniu większym niż "chciałbym pomóc". Ale dlatego pytam, czy ktokolwiek byłby zainteresowany źródełkami i ewentualną zabawą z
@marahin: 4 miesiące temu ci to mówiłem w jednym z komentarzy kolego, teraz to już nikt na twoim OTSie nie zagra, pozostanie ci tylko żelazny elektorat pięciu osób i Elite Druid. OTS Open source praktycznie robi sie sam, a ty tylko nadzorujesz, i raczej nikt nie będzie chciał wykorzystać twojej mapy bo na internecie są no niestety lepsze.
@rvnow: xD widzę specjalista. Zródło było dostępne dla KAŻDEGO kto tylko wszedł na irca kolego :) niestety i tak prawie nic nie było ruszane. Nie wiem o #!$%@? chodzi z graniem no postanowiliśmy juz ze koniec zabawy, a ja jedynie podpytałem czy ktoś chciałby aby kod ujrzał światło dzienne.
@mirekkrzykala: w regulaminie jasno bylo napisane, że w momencie przekazania nam mapy, dajesz nam pełne prawo nad dystrybuowaniem, zmianami, i tak dalej, więc teoretycznie nie możesz nam tego zabronić.