Wpis z mikrobloga

@Chicane: jakieś zabezpieczenie miał, mam typ z którym nie mogę nic zrobić. Ukradziono mi go spod pracy, 2 dekarzy tam się kręciło od rana a jeździłem kilka razy dziś koło nich i jeden się gapił na mnie i nagle 2,5h potem nie mam roweru, a jak ich pytam to oczywiście nic nie wiedzą.
Szkoda bo fajny, nawet bym powiedział że za fajny i go namierzyl jakiś cham. Dawniej byli koniokrady a teraz rowerokrady, żałuję tylko że za takie złodziejstwo nie obcinaja rąk przy samym łokciu
widzę, że się obraziłeś i mi komentarze usuwasz, fajnie. Serio, gdyby ci porządnie zabezpieczony rower ukradli, to bym popytał wszystkich znajomych z okolicy, ale jak sam swojego roweru nie szanujesz, to dlaczego ktoś miałby zawracać sobie i innym gitarę. Idź na policję i licz na szczęście, może kiedyś znajdą
@Norskee stary, ukradli mi rower a Ty mi się mądrujesz i nie wiem czym się chwalisz(a to nie ma sensu pytać znajomych). I co ma wnieść ta informacja? Rower szanuje i nie miałem wcześniej z takimi akcjami problemu. Wydawało mi się, że zabezpieczenie dobre, jak widać nie. Po prostu odpuść jak masz sie dalej mądrować.
@Chicane: @Norskee:#!$%@? mnie to pytanie o sposob zabezpieczenia. no #!$%@?, nie powinno byc sytuacji ze ktokolwiek ruszy nawet nieprzypiety rower a Wy uprawiacie jakas filozofie ze albo blokada drozsza od roweru albo sam sobie winny jestes..

@vanot: byl jakos spersonalizowany? jaki to model wogole? krece sie rowerem po miejscie wiec bede patrzyl
@Scutacarus: #!$%@? mnie twoje mówienie, że nie powinno być sytuacji, że ktoś kradnie i zabezpieczenie nie ma znaczenia. Kradną i dlatego jak się ma rower wart więcej niż 5 paczek papierosów, to się kupuje porządne zabezpieczenie za co najmniej 150zł, którego nie da się pierwszymi lepszymi nożycami przeciąć - to jest takie proste. Powtarza się to wszędzie. W każdym temacie w internecie i telewizji dotyczącym zabezpieczenia roweru powtarza się zawsze to
@Norskee: oczywiscie, akurat swego czasu dorabialem w ochonie i widzialem nagrania jak sprzatali rowery spod obiektu, plecak turytyczny, w nim nozyce do pretow z ramieniem ~50 cm, szybkie wyciagniecie gora, ciach i jade dalej. a takich nozyc nie wytrzyma zadna linka, lancuch, moze niektore ulocki takze gadanie ze wlozenie 150 zlotych Cie uratuje to tez miedzy bajki.
@Scutacarus: ulocka dobrze zapiętego nie przetniesz takimi nożycami (dobrze zapiętego, tj. w taki sposób, że nie da się oprzeć ramienia nożyc o ziemię i napierać całym ciałem)

Serio, myślisz, że ktoś by przeciął takiego ulocka nie wieszając się na nożycach opartych o ziemię? Nawet w taki sposób trzeba się sporo namęczyć
Norskee - @Scutacarus: ulocka dobrze zapiętego nie przetniesz takimi nożycami (dobrze...
@Scutacarus: oczywiście że nie powinno być sytuacji, że ktokolwiek ruszy rower, ale żyjemy w czasach gdzie niestety kradną, a jak kradną to trzeba się lepiej zabezpieczać niestety. sam mam ulocka za 150 zł i mimo iż rower jest stary i nikt go raczej nie będzie chciał kraść, to czuję się pewniej wiedząc, że cholernie trudno byłoby go ukraść.
@Norskee: @Scutacarus: @Chicane: Panowie, proszę, nie kłóćcie się, po co zgrzyty... Mój błąd albo brak dostatecznej wiedzy o zabezpieczeniach do rowerów, tak to jest jak ktoś Ci wmówi, że jak będa chcieli ukraść to i tak ukradną. Uznałem moje zabezpieczenie za 60zł za wystarczające, przynajmniej takie sprawiało wrażenie. uLocka nie wziąłem, ponieważ nie widziałem możliwości zapinania go przy moim rowerze (spójrzcie jak wysoko jest przedni widelec, jaka jest odległość
@vanot nie no to że ktoś widział Cię na rowerze nie może Ci dać 95% świadomości że to on ukradł ;) aczkolwiek jak wiesz gdzie tego kogoś znaleźć możesz się przyczaic czasem pod jego domem... powinieneś też olx o Allegro sprawdzać
@vanot jak masz nr roweru spisany to powinienes zrobić w necie ślad, ttaki i taki rower o takich a takich numerach skradziony i dane do siebie. Bo może kiedyś ktoś go sprawdzi w necie i Google mu to wyrzuci.
@vanot: Zajebisty rower, aż się tylko prosił o kradzież. Dlaczego nie można właśnie mieć zajebistego i wygodnego roweru w mieście.... Bo ci zaraz go #!$%@?ą. Jak patrzę na niektórych rowerzystów, którzy jeżdżą szrotami to zaczynam już rozumieć dlaczego. #!$%@? mnie to złodziejstwo.
Może jakiś monitoring z lokacji zapięcia roweru ?