Wpis z mikrobloga

Jak ktoś lubi temat Apple i Steve'a Jobsa to dzisiaj o 22:55 jest o nim film dokumentalny na TVP2.
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Axelio: O Jobsie wiem wystarczająco dużo z akt FBI które niedawno opublikowano. Chciał zniszczyć Androida i podpierdzielił elementy technologi UMTS, GSM i 3G należącą do Motoroli (Google) w zamian rzucając się o kształt ikonek i obudowy. Zwykły bezczelny złodziej, który miał fatalną opinię a na dodatek był głupi. Choroba na którą zmarł była w 100% uleczalna, ale on wierzył w cuda, buddyzm miał go wyleczyć. A tu taka niespodzianka.

Genialny marketingowiec. Innowacyjny? Może uczynienie systemów MacOS X i iOS prostymi w obsłudze, tak by nawet pracownicy Apple mogli używać komputerów było pewnym krokiem naprzód, ale Apple nie posiada patentu na żadne znaczące technologie jedynie na bzdury jak wygląd MBA czy interface użytkownika. Większość podpieprzyło Xeroxowi. Zresztą wszyscy podpieprzyli, Apple, Atari, Commodore, Microsoft. Ale trudno to nazwać podpieprzeniem, skoro Xerox opublikował filmy i oprogramowanie bez patentów. Ale tylko Apple próbowało sobie przypisać stworzenie Graficznego Interface Użytkownika, okienek, myszki, przeciągania i upuszczania, czcionek proporcjonalnych i a nawet dysku twardego.

Apple tylko w początkowym stadium rozwoju miało jakieś własne osiągnięcia, Steve Jobs budował kompy rękami Steve Woźniaka... Upowszechnienie komputerów osobistych? Wcześniej był Spectrum, potem Commodore 64, z którym nie mieli żadnych szans. Ich wkład jest
  • Odpowiedz
@Axelio: Napisałam.

@McLukas: Dobrze, że to opublikowali. Bardzo dobrze. W końcu okazało się, kto jest naprawdę trollem i do czego może się posunąć. Publikując to udowodnili wszystkie moje przypuszczenia i spekulacje, potwierdzili podejrzenia i obserwacje, udowodnili, że nie myliłam się z zarzutami o złośliwość i podłość. Udawali niewiniątka. A potem, jednym znaleziskiem przyznali się do wszystkiego, pokazując, że są na tyle głupi aby się tym pochwalić. To nie
  • Odpowiedz
@Axelio: Mieli już konsolę do gier była cholernie droga i na dodatek kiepska. A na rynku nie ma już miejsca na więcej konsol. Na rynku są 2 znaczące konsole w Azji trzecia.

Tworzenie kolejnej to strata czasu. Bo konsole, te dobre nie przynoszą takich zysków do jakich przyzwyczajone jest Apple, ba na początku przynoszą straty, same straty. A Apple nie lubi strat. Tylko 50% i większe marże.

Pokłócili się z
  • Odpowiedz
@Axelio: Apple zatrudniło specjalistę od gier, będzie konsola? Wierzysz w plotki? :D Raczej potrzebny był aby na iPadach szło pograć. I to się udało. Konsola? Jeśli nawet to będzie kiepska. I droga. Jeśli uczą się na błędach nie wymyślą od nowa konsoli.

"Myślę, że Apple stałoby się poważnym graczem na rynku konsol. Różnica między Apple a Nintendo, Sony i Microsoftem jest taka, że firma z nadgryzionym jabłkiem w logo nie
  • Odpowiedz
@John112: "(..)udowodnili, że nie myliłam się z zarzutami o złośliwość i podłość(...)jednym znaleziskiem przyznali się do wszystkiego, pokazując, że są na tyle głupi aby się tym pochwalić.(...)" Trafnie to ujęła. Wy jej nie lubicie, ona was i status quo zostaje zachowany. :)

@Xanthia: Trafnie to ujęłaś.:)

Nie zmienia to faktu Xanthia, że powinnaś wierzyć we wszystko i hejtować Apple na każdym kroku, ponieważ ta firma to nie tylko
  • Odpowiedz
@Axelio: Niech ludzie pamiętają, że hejtowałam Apple zanim to było modne ;)

@McLukas: Tak, masz rację, nie powinnam teraz sprawdzam wszystko kilka razy, choć i tak zdarzają się wpadki ;) Nauczka się przydała ;)

Przy okazji, John112 sprzedał mnie za garść srebrników, podsunął fałszywy dowód. Tak, to on mi dał zmanipulowanego screena. Jeśli ja trzymam poziom dna operując faktami to on puka w to dno od dołu próbując
  • Odpowiedz
@McLukas: Ja na pewno. Czy wyciągnęli wnioski inni? Może. Trochę się zmieniło. A zauważyłeś jakich fani Apple używają argumentów? Zawsze to samo.

- nie stać cię

- nie trzymałaś w ręku/oglądałaś przez
  • Odpowiedz