Wpis z mikrobloga

matoł szmacierewicz się pochwalił, że przerzucił na wschód 3 bataliony. Rosja w obwodzie kaliningradzkim ma wycelowane w nas rakiety. jak będą się Rosjanie bić, to mam nadzieję, że szmacierewicz ma dobry schron. pier pis. mamy trzy bataliony pod wschodnią granicą. rewelacja.
#polityka #wojsko #500plus brawo wy, bo ceny wszystkiego idą w górę i z tych 500 zł zostanie wam może 200. na razie.
  • 18
@Jezus_z_Galileii: tylko mi powiedz, wytlumacz jak dziecku, po jasna anielke tam siedza? gdyby Rosja miala nas zaatakowac, to maja dosc mysliwcow by te bataliony szmacierewicza zbombardowac. gdzie sens. gdzie logika. prosze, wytlumacz mi to, po co szmacierewicz przerzucal tam to wojsko? nie rozumiem, nie ogarniam. to znaczy rozumiem: polityka pislamistow, popisywanie sie czym sie da, by utrzymac sie przy wladzy. minister spraw zagranicznych, kompletny kretyn, prowadzi taka polityke, ze mu sie
@plumkajacy_kalafior: to jest ta rezolutna odpowiedz? jestem przeciwnikiem pisu, ale w tym momencie nie popieram nikogo. narod wybral, to ma. duda i szydlo to sa marionetki tego kurdupla. i przepraszam bardzo, ale jak slysze wypowiedzi szanownego prezydenta, to mam odruch wymiotny. nie wiem kto mu to pisze, moze sam sobie wymysla, ale jak to slysze to mi sie zbiera na wymioty.
tylko mi powiedz, wytlumacz jak dziecku, po jasna anielke tam siedza?

Jak przyjdą tamci to nasi będą robić do nich pif-paf.

A tak na serio - owszem, Rosja jest potężna, ale z tego co widzę to na wykopie wiele ludzi ma błędny obraz jak wyglądają siły zbrojne FR ( #60kopiejekzawpis ?). Częściowo muszę przyznać Ci rację - same bataliony OT składające się z piechoty nie stanowią zbyt wielkiej wartości obronnej (choć są
@birdsong bo jak my sami sie nie bedziemy bronic, to nikt nas nie obroni
Idac twoim tokiem rozumowania, to w ogole rowiazmy cala armie, rosja i tak ma rakiety balistyczne, ktore koga razic dowolne cele na Ziemi.
A drzwi w domu masz? Zamykasz jak wychodzisz? A po co? Jak zlodziejowi bedzie zalezalo to i tak wejdzie.
@Jezus_z_Galileii: czym my mamy się bronić i przed kim? mamy trochę rosomakow, starych czolgow kupionych od niemców i ileś tam jastrzębi, F15. czym się mamy bronić? ja mam pozwolenie na broń, tylko nie mam kałacha. mam widły. mam tez pewne umiejetnosci jako cywil w wojsku, ale jak na nas odpala rakiety, to ja bede sie bawic z dziwkami, pic szampana i sie smiac.
zwolnili mnie ze sluzby (tymczasowo), bo za duzo
@birdsong: Ale mój post to Ty czytałeś? Chyba na serio jesteś klasycznym przykładem ruskiej propagandy #60kopiejekzawpis albo dalej bawisz się w Janusza wojny. Mamy prawie 250 Leopardów, prawie 250 Twardych (racja, to nie poziom Leoparda, ale jest plan modernizacji), ponad 650 Rosomaków, do 2019 roku ma powstać projekt zastąpienia BWP-1 i BRDM-2, prawie 50 F-16, ponad 30 MiGów-29 i tak dalej. Wyżej napisałem Ci co ma jeszcze powstać. A Ty nadal
@birdsong: Come on, nie można sfinalizować wielomilionowej inwestycji w ciągu jednego popołudnia. Poza tym póki co jesteśmy relatywnie bezpieczni - konflikt w Donbasie nadal nie ucichł, Ruscy mają swoje problemy. Za jakiś... tydzień odbędzie się tu szczyt NATO, który zadecyduje o umieszczeniu natowskiej batalionowej grupy bojowej w Polsce (mają stanowić ją wojska Amerykańskie). Ach, i nie zapominajmy o Amerykańskiej jednostce w Redzikowie koło Słupska, która obecnie jest budowana w celu umieszczenia