Wpis z mikrobloga

Uwaga pytanie laika, bo się nic a nic nie znam, a nie chcę wyrzucić kasy w błoto - warto teraz kupować GTX 1070, czy w niedalekiej przyszłości można liczyć na jakieś sensowe obniżki cen (>15%)? I czy ogóle zakup ma sens, jak ma się średniej klasy procesor - i5 4460 - czy będzie on ograniczał kartę i warto by go też wymienić? #pcmasterrace #komputery #pc
  • 5
@readyfreddie: raczej warto by też procek wymienić, na jakiegoś i5 4690k chociaż i kręcić, co do opłacalności wymiany gtx 1070, raczej obniżek w najbliższym czasie tj 6 msc bym się nie spodziewał
@Jurigag: A jakiejś nowej generacji procesorów można się w najbliższej przyszłości spodziewać, czy inwestować w i7? Bo jak już robić upgrade to na porządnie, kasa mnie raczej nie ogranicza, ale też nie chcę przepłacać żeby mieć o kilka % lepszą wydajność.
Do gier to max i5 660K, na pewno warte wymiany, nawet jeśli nie będzie to wielki skok wydajnościowy to wyższych procesorów w grach nie wykorzystasz. 1070 bierz jak gdzieś dostaniesz dobrego niereferenta, stawiałbym na MSI albo jeszcze lepiej Asus Strix, po wakacjach na pewno nie stanieją.