Wpis z mikrobloga

Dzisiaj na leniucha :) Normalnie myje sam, ale z racji tego ze dzis mam pierwszy dzien wakacji w tym roku szkolnym, a wlasnie jestem po szkole to na szybko umyte auto i czteropak debowego napoczety.
@Topev: Ucze sie i pracuje. Miesiac temu zdalem taka jakby mature holenderska, teraz do konca roku robie zawod technika. Zaklad pracy mnie wyslal, bo nie moge bez papierow NL isc tutaj na studia, ktore tez mi zaklad chce "postawic" w zamian za lojalnosciowke na 2 lata po studiach, bo kotnrakt ktory otrzymalem podlega pod wyzsze wyksztalcenie w moim korpo i musi to sie zgrac z dyplomami. Ogolnie zawily temat, ale placa
@IkBenPool: kurde gratuluję serio. Jak się jest obrotnym i ogarniętym to tak jest.
Skończyłem tu gówno technikum i gówno z tego mam, nawet nie kierunku. Gdybym wyjechał teraz to bez skillsoów/jezyka skoczyłbym na polu chyba xD
Tak czy siak gratuluję i wzbijaj się na szczyt :D
@Topev: Nie mow tak - na pewno dalbys rade wszedzie. Ja zaczynalem od spania na podlodze na materacu wraz z narzeczona w ciazy i pracy w polu. Dzieki milosci i wspanialym ludziom na drodze udalo sie cos zdzialac. Trzeba brac szanse i dawac z siebie 100 procent cokolwiek sie nie robi. Pozdrawiam cieplo
@IkBenPool: nie robię z siebie nieudacznika, przegrywa czy coś, jednak uważam, że to co mam teraz w tym kraju jest średnie. Wynajmuję z dziewczyną mieszkanie, oboje pracujemy, mamy po 21 lat w tym roku chcemy isc na studia, ale uważam, że to nie to. Z chęcią bym wyjechał, bo idzie tam więcej osiągnąć, ale ja po prostu mam takie słabe szczęście :)
Może to po prostu strach żeby jechać gdzieś zupełnie
@IkBenPool: prawdą jest co piszesz, ale zależy to od człowieka. Ja potrafiłbym wyjechać i przebywać z dala od rodziny, a znowu dziewczyna już nie. W sumie to w Polsce dużo trudniej by Ci było osiągnąć to co teraz masz w Holandii, chociaż może mi się wydaje, że tam jest inna mentalność pracodawców. Masz zamiar w przyszłości wrócić z żoną i dzieckiem do Polski?
@Topev: w Polsce mam dom, ktory jest przepisany na mnie. Tutaj chcemy teraz kupic dom (blizniaka bo wolnostojace zaczynaja sie od 500tysiecy) i patrzac po dzieciach emigrantow, ktore sie tutaj urodzily to raczej moje dziecko nie bedzie chcialo zyc w Polsce. Ja jak najbardziej, czekam na emeryture, tylko jak wtedy sie odnalezc na nowo w Polsce? Mam dopiero 27 lat i czas pokaze, zona ma 25 lat i tez teskni cholernie
@sid03: U mnie kolektor ma klapki i tez sie troche stresuje, ale poki co smiga. Twoje dwa litry bralem pod uwage, bo tez nie ma tragedii z ta awaryjnoscia. Moj ma mi posluzyc do pazdziernika 2017, a potem wracam do benzyniakow. Tez masz e90?
@IkBenPool tak, i mam za sobą wymianę rozrządu, wiec największy ból głowy za sobą, kupowałem rozbita z Belgii właściwie po zdjęciach tylko, potem się doczytałem co mnie może czekać, jak samochód przyjechał to właściwie powitał mnie akompaniament rozciagnietego łańcucha ( ͡° ʖ̯ ͡°) dwumas jeszcze w dobrej kondycji, mam nadzieje ze spokój juz na paredziesiat tysięcy km