Wpis z mikrobloga

Mirki, idę sobie na studia na informatykę. Odwieczne pytanie - UWr, czy PWr? Celem jest ogarnięcie programowania, mogą być też sieci (nie jestem do końca zdecydowany). Wiadomo, PWr ma lepsze opinie ze względu na to, że jest uczelnią techniczną, ale na UWr podobno wygląda to lepiej pod kątem praktycznej części informatyki niż na WIZ. Interesuje mnie przede wszystkim jakość kształcenia. Dodam, że do UWr zachęca mnie brak fizyki
#studia #pwr #uwr #informatyka #programowanie
  • 64
@doubt: Analiza Matematyczna I, Algebra z Geometrią Analityczną, Logika i Struktury Formalne, Analiza Matematyczna II, Matematyka Dyskretna, Fizyka, Problemy Społeczne i Zawodowe Informatyki (PHM), Podstawy Zarządzania Firmą Informatyczną, Obliczenia Naukowe
Przynajmniej tak to brzmi. Oprócz tego jeszcze kilka dodatkowych
Problemy Społeczne i Zawodowe Informatyki (PHM), Podstawy Zarządzania Firmą Informatyczną


@Gage: Gdzie Ty tu widzisz matematykę xD. Na Obliczeniach też za dużo matematyki nie ma, jeżeli już to w większości powtórka z algebry.

No a reszta to przecież zupełny standard na uczelni technicznej. Każdy bez względu na kierunek musi przejść przez analizy, algebrę, fizykę... no i dla informatyków dość istotna jest logika czy dyskretna, tego nie ominiesz bez względu na to
@doubt: No te akurat wyglądają na teoretyczne, nieoparte na matmie XD Skoro tak mówisz to pewnie masz rację. Pewnie i tak zadecyduje to, gdzie się dostanę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Yuikinex: Studia dają tytuł, doświadczenie i wiedzę zdobywa się samemu. Po sobie wiem że ze mną studia skończyło kilka takich osób które niewiele z informatyką mają wspólnego, a tym bardziej z programowaniem. Później spokojnie można sobie uzupełniać wiedzę z sieci przed rozpoczęciem kariery zawodowej. Ja np z kursów eduweb.pl sporo korzystałem, znajomy mi kiedyś z c# pokazał i się wkręciłem. Poza tym jest kupa tutoriali, książek, wykładowca przekaże Ci na studiach