Wpis z mikrobloga

  • 1
#raspberrypi mireczki jest promocja na raspberry pi 3 i się zastanawiam czy kupić. Często jest mówione o centrum multimedialnym do tv opartym na Malinie, jest coś jeszcze co można fajnego zbudować? Ile np może mnie kosztować dodatkowe moduły aby np postawić coś na wzór automatyki domowej? Co jeszcze fajnego można na malinie zbudować? Powiem szczerze że nawet kopiowanie rozwiązań innych ludzi sprawia mi przyjemność
  • 11
  • Odpowiedz
@ozzi91: kupilem pi 2 z zamiarem zrobienia malego media center i zonk. Dysk usb 3.0 nie dzialal, pi ma małą wydajnosc prądową na USB, od razu napisze, tak korzystałem z aktywnego HUBa usb, tak mialem mocny zasilacz. Jesli chcesz cos co bedzie sluzyc za media center i bedzie mialo troche wiecej GB to chyba banana pi ma zlacze SATA. Nie wiem jak z dyskiem USB 2.0
  • Odpowiedz
@panDyskietka: Od kiedy dysk usb 3.0 nie działa na malinie? Przecież 3.0 ma wsparcie również do 2.0, a malina obsługuje 2.0. Orange pi może i wydajniejsze i lepsze (ze względu na sata, ethernet 1gbps), ale ma mniejszą społeczność.

@ozzi91: Jak coś to kupuj rpi 3. Wszystko co piszesz to osiągniesz. Oprócz rpi będziesz potrzebował jeszcze karty sd (na system) + zasilacz (dobry, min. 2.5A). Możesz np. dokupić jakiś przekaźnik i
  • Odpowiedz
@viruszg: dysk w obudowie USB 2.0 czy 3.0 ? @loginek0: podpinalem dwa dyski w obudowach USB 3.0 ani jeden ani drugi nie chciał wystartowac, slychac bylo tylko cykanie głowicy. Zasilacz do maliny mialem 2,5 A, probowalem tez przez aktywny hub usb, z zasilaczem 2.0 A, rowniez tylko pykanie. Chodzi o to ze dyski w kieszeniach USB 3.0 potrzebują do rozruchu większego prądu.
  • Odpowiedz
@panDyskietka: Panie, to nie wina 3.0 :P tylko lipnego zasilania dysku twardego. Dysk musi mieć osobne zasilanie. Miałem to samo. Dopiero po zakupie droższego zasilacza ruszyło i chodzi do dziś. Kupiłem aktywny hub usb z zasilaczem 2A - nie pomogło. Dopiero osobny zasilacz (jakiś lepszy) dał radę :). I to nie wina portu 3.0.
  • Odpowiedz