Scenariusz na mecz z Portugalią:
1. Zaraz po pierwszym gwizdku Milik bezbłędnie wykorzystuje sytuację sam na sam. Jest 1:0
2. Polacy grają taktycznie pierwszą połowę, mądrze w obronie, podczas jednego z groźnych kontrataków Pepe brutalnie fauluje Lewandowskiego za co wylatuje z boiska.
3. Po przerwie Portugalczycy w przewadze, kilka groźnych akcji w ich wykonaniu, w zamieszaniu Ronaldo wbiega z piłką w pole karne, artystycznie wykłada się i sędzia wskazuje na 11 metr boiska.
4. Fabiański wyczuwa intencje Portugalczyka i ochrania Naszą drużynę przed utratą bramki.
5. W 80' następuje przebłysk geniuszu RL9 który wdreptuje w murawę osłabioną obronę Portugalii i zalicza pierwszą bramkę na turnieju. Jest 2:0
6. W doliczonym czasie gry korner dla Polski, dośrodkowuje Błaszczykowski wprost na głowę Pazdana, który umieszcza piłkę w siatce. Jest 3:0
7. Sędzia kończy spotkanie, awansujemy do półfinału, jesteśmy na ustach świata, duma narodowa over 9000, Rusell Crowe szaleje na Twitterze. Polska mistrzem Polski.