Wpis z mikrobloga

★★★★★★★★

Trochę mnie to zdrowia kosztowało, ale zmordowałem w końcu #legendofgrimrock. Gra jest próbą wskrzeszenia ducha dawnych gier #dungeoncrawler i wychodzi jej to - w mojej opinii - naprawdę doskonale! Genialny klimat, przyjemna muzyka, dźwięki umiejętnie budujące napięcie, bogactwo świata i fabuły (tak, to nie pomyłka, pomimo zamknięcia akcji w podziemiach, twórcy naprawdę umiejętnie urozmaicają zabawę) oraz zagadki utrzymujące gracza na granicy wścieklizny i fascynacji. No i graficznie jest IMO bardzo dobrze, a gra płynnie hula przy pełnych detalach na budżetowym laptopie z 4GB RAM i zintegrowaną grafiką.

Dungeon crawler to dla mnie trochę gatunek "na niby", mocno umowny i wymagający wyjątkowo dużo "zawieszenia niewiary". Coś jak szachy. Tymczasem uderzyły mnie w tej grze pierwsze sceny, które całkiem fajnie uzasadniają samą wędrówkę. Potem też jest naprawdę nieźle, poza paroma szczegółami (ślimaki, serio?). Na ile można o takiej grze coś takiego powiedzieć - to naprawdę realistyczna zabawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#crpg #rpg #grimrock #gry #grypc
kurp - ★★★★★★★★☆☆

Trochę mnie to zdrowia kosztowało, ale zmordowałem w końcu #lege...

źródło: comment_lPAsJX7RhLgIeBGiMHBNERZApgUEEn2M.jpg

Pobierz