Wpis z mikrobloga

Takie moje #tegierozkimy na temat #brexit #uk
Samo referendum nie jest wiążące dla rządu ale jego odrzucenie było by strzałem w stope a nawet w głowe. Ale...
W obecnej chwili wielu Anglików jest zaszokowanych wynikiem, wielu z tych, którzy głosowali za wyjściem zmieniło zdanie i głosowało by za pozostaniem. Nie wiedzieli co robią, nie sądzili, że ich głos może mieć znaczenie, boją się strat po wyjściu ( ) To tylko niektóre z powodów. Petycja by przeprowadzić kolejne referendum liczy na obecną chwilę już ponad 3 mln głosów. Ponieważ do rozpatrzenia tej petycji potrzeba tylko 100k parlament musi to zrobić. Dodatkowo guru zwolenników wyjścia N. Farage stracił w oczach wielu gdy okazało się, że manipulował, czarował i jest zwykłym populistą - 350 mln funtów na NHS...
W międzyczasie specjalna komisja UK przystąpi do mediacji w UE w sprawie reguł współpracy po wyjściu. I jeżeli UE postawi twarde warunki - na wzór tych dla Szwajcarii i Norwegii - i zażąda swobodnego przepływu osób oraz sowitej opłaty w zamian za dostęp do wspólnego rynku - okaże się, że UK znajdzie się w gorszej pozycji niż była przed wyjściem. Zapłacą więcej niż dotychczas, tracąc dotacje i prawo głosu. W takiej sytacji rząd UK nawet i bez petycji w sprawie drugiego referendum ponownie zapyta się obywateli czy aby na pewno chcą przystać na taki układ. Dobrze dobrane pytania w referendum zapewnią, że UK pozostanie jednak w unii. Koniec radości z "independence day".
Oczywiście istnieje też opcja, że zanim UK zdąży wyjśc z Unii Europejskiej,rozpadnie się - zarówno jedna jak i druga ( ͡º ͜ʖ͡º)
#januszepolityki
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jofiel: Przeciez nikt nie wierzyl w to ze Brexit wygra, sam Farrage nie wierzyl. Ludzie nie wierzyli, Unia nie wierzyła, rząd UK nie wierzył. I tak naprawdę wszystkim ta wygrana jest nie na rękę teraz. :)
  • Odpowiedz
@Jofiel: @OldFuckinPyroRex: @azzie: ja mam kilku ktorzy stwierdzili ze teraz nie beda musieli placic i brac imigrantow tylko normalnie handlowac z innymi jak Norwegia czy Szwajcaria ktore nie sa w EU. Jak ich wyprowadzilem z bledu to stwierdzili ze EU do nich przyjdzie na kolanach zeby z nimi handlowali bo za duzo importuja i placa EU zeby mogli przestac z nimi handlowac smieszki jedne xD
  • Odpowiedz
@dob3k: przyjda na kolanach po to tylko zeby mogli tu sprzedawac - tego nie rozumiem.
1 - w mocniejszej sytuacji stawialbym chyba tego ktory produkuje niz tego ktory potrzebuje.
2 - teraz sa czasy zakupow przez internet, kto zabroni mi kupowac w Europie np ksiazki elektroniczne np placac bitcoinem zamiast wydawac kase na wyspach?
3 - argument z Nissanem ze dalej bedzie na wyspach mial swoja fabryke w UK i
  • Odpowiedz
@Bratek: no nie ma co rozumiec. Maja angielskie chlopaki mokre sny o imperium nad ktorym nigdy nie zachodzi slonce. Uwazaja sie za pepek swiata i mysla ze Brytania jest mocarstwem i wszyscy sie z nia licza. Dlatego napisalem ze smieszki sa bo mnie tym rozbawili.
Oczywiscie ze EU odczuje strate ale eksportu do UK ale bez przesady zeby mieli im lizac dupe zeby handlowac z nimi. Nie zdaja sobie idioci
  • Odpowiedz