Wpis z mikrobloga

Zamówiłem 2 garnitury od SuitSupply - Athletic rozmiar 44 i 46 (http://eu.suitsupply.com/pl/suits/athletic-niebieski-g%C5%82adki/P2529A.html?cgid=Suits&srule=PriceAsc). Który lepiej leży, biorąc pod uwagę przede wszystkim ramiona i tułów? Rękawy można w razie czego dość łatwo skrócić.

#modameska #ubierajsiezwykopem #garnitur #suitsupply #pytanie
splasz - Zamówiłem 2 garnitury od SuitSupply - Athletic rozmiar 44 i 46 (http://eu.su...

źródło: comment_XdUWjtnRirmxL0ob84S02dlyqCnLF0Uo.jpg

Pobierz

Który lepiej leży?

  • Rozmiar 44 77.0% (107)
  • Rozmiar 46 3.6% (5)
  • sprawdzam 19.4% (27)

Oddanych głosów: 139

  • 10
  • Odpowiedz
Marynarka z 44, spodnie z 46


@DAbr0z: Niestety w tym przypadku nie można mieszać rozmiarów marynarki i spodni. Pewnie chodzi Ci o to, że spodnie w rozmiarze 44 są zbyt opięte na udach. Może będzie trochę lepiej jak nie będę ich tak wysoko podciągał, bo taki mam nawyk :)
  • Odpowiedz
@splasz: Dokładnie, chodzi o opięte spodnie, a marynarka z 44 jest lepiej spasowana w talii i nie jest tak szeroka jak w 46. Generalnie spodnie w garniturze to nie rurki więc opięte jak te nie są zbyt stylowe.
  • Odpowiedz
@splasz: Spodnie z 44 wydają się zbyt opięte tak na zdjęciu. Na tej wysokości niestety może nie być zapasu. Jak z wygodą? Uciskaniem? Usiądź w obu rozmiarach przy stole i posiedź parę minut. Który wygodniejszy? Marynarka lepiej leży w 44 IMO, natomiast spodnie mogą się zrobić szybko niewygodne. W pasie da się je poszerzyć dobre kilka centymetrów, sam to robiłem na spodniach z SuSu (wyciągane 3 cm, materiału zostało na
  • Odpowiedz
@splasz: 44, powiem Ci że całkiem dobrze leży jak na garnitur bez żadnych przeróbek. Ja muszę wszystko przerabiać od spodni, koszul po swetry i marynarki.
  • Odpowiedz
Dokładnie, chodzi o opięte spodnie, a marynarka z 44 jest lepiej spasowana w talii i nie jest tak szeroka jak w 46. Generalnie spodnie w garniturze to nie rurki więc opięte jak te nie są zbyt stylowe.

Spodnie z 44 wydają się zbyt opięte tak na zdjęciu. Na tej wysokości niestety może nie być zapasu. Jak z wygodą? Uciskaniem? Usiądź w obu rozmiarach przy stole i posiedź parę minut. Który wygodniejszy? Marynarka lepiej leży w 44 IMO, natomiast spodnie mogą się zrobić szybko niewygodne. W pasie da się je poszerzyć dobre kilka centymetrów, sam to robiłem na spodniach z SuSu (wyciągane 3 cm, materiału zostało na prawie drugie tyle), ale pytanie jak biodra i uda.


@DAbr0z: @Xune: Dzięki za opinie. Spodnie w rozmiarze 44 mnie nie cisną, a jak nie podciągnąłem ich teraz tak wysoko, to w pozycji stojącej nie są opięte, jest niewielki luz. Rzeczywiście zapas na poszerzenie w tym miejscu nie jest duży, można zyskać maksymalnie 1 cm.

44, powiem Ci że całkiem dobrze leży jak na garnitur bez żadnych przeróbek. Ja muszę wszystko przerabiać od spodni, koszul
  • Odpowiedz
@splasz: To IMO udaj się do krawca, jeśli da radę zyskać tam trochę miejsca plus zrobić resztę (rękawy, nogawki, co uważasz za słuszne jeśli trzeba) to pozostałbym przy 44.

Tak na oko patrząc na zdjęcie pleców w 44 fałdy po prawej stronie wynikają z tego że masz trochę bardziej opadające ramię albo lekką skoliozę. Powyciągasz fastrygi to i marynarka trochę ładniej się ułoży na plecach - widać przy szlicach że
  • Odpowiedz
@Xune: Dziękuję za pomoc.
Dałem szansę SuitSupply, bo już byłem zdesperowany, ale nie żałuję. Termin obrony magisterki się zbliżał, w sklepach w Trójmieście nie było nic ładnego w moim rozmiarze, a już nie chcę na siebie zakładać poliestrowego, workowatego garnituru z matury.

Od SuSu zamówiłem najpierw Lazio rozmiar 44 - za mały, a 46 nie było dostępne, oraz Napoli rozmiar 44 - za duży. Zwróciłem je i zamówiłem Athletiki, o
  • Odpowiedz