Wpis z mikrobloga

Głównym argumentem zwolenników wyjścia UK z EU była emigracja. Czyli pokazuje to, że co drugi Brytyjczyk patrzy na polskiego emigranta i myśli - "Wracaj do swojego kraju!", "Kradniesz nam pracę", itd. Kurde przypał ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#brexit #uk #anglia #emigracja
  • 22
  • Odpowiedz
Kompleks (łac. complexio ‘połączenie’, ‘wyrównanie’) – zbiór myśli, słów, wyobrażeń silnie skojarzonych z pewną inną ważną i silnie zabarwioną emocjonalnie myślą, która zwykle bywa wyparta ze świadomości, stłumiona (myśl taką zwie się niekiedy jądrem kompleksu). Powrót do świadomości tego jądra kompleksu wywołuje zwykle nieprzyjemne afekty, takie jak lęk, niepokój, wstyd. Z tego względu istnieje silna tendencja do unikania, zapominania jądra kompleksu a także wszystkich innych myśli i słów, które na drodze skojarzeń
  • Odpowiedz
@patrol798: Po prostu dla przeciętnego Anglika to wygląda tak: Polacy lub Rumuni są obcy, często nie mówią nawet po angielsku. Oni wolą przyjmować do siebie Australijczyków, Kanadyjczyków lub Hindusów-wychowanych w podobnej kulturze, z podobnym językiem, znających prawa i często będących też poddanymi królowej.
  • Odpowiedz
@PieknyJanusz: to jest właśnie clou problemu- demokracja nie może funkcjonować jeśli większa część społeczeństwa ma fiu bźdźiu w głowie. I nie chodzi o poglądy tylko o argumenty- ja rozumiem że ktoś może być za brexitem ale jak jego jedynym argumentem jest "let's take our country back" połączone ze "stil ur jab" to niezbyt dobrze świadczy o jego kondycji intelektualnej.
  • Odpowiedz
@niedoszly_andrzej: niestety ale ja mam bardzo zle zdanie o kondycji intelektualnej Brytyjczykow (i to nie dlatego ze zaglosowali tak jak zaglosowali - tzn. tez, ale na to sklada sie wiele czynnikow).

Tak czy siak, paradoksalnie, ja za kleske w tym referendum obwiniam oboz REMAIN - po prostu byli ciency jak dupa weza. Jesli przemawiasz i chcesz trafic do patoli to nie mowisz o wolnym rynku, o wymianie handlowej, o tym ile
  • Odpowiedz
@PieknyJanusz: ja nie bronię sposobu prowadzenia kampanii Remain, tylko wskazuje na kiepską jakość debaty publicznej w ogóle- i o to mi chodziło pisząc że do demokracji trzeba żeby większość społeczeństwa choć trochę znała się na ekonomii i polityce (nie twierdzę że ja się znam super).

Właśnie o to chodzi- wygrał Leave bo był oparty na emocjach a nie na konkretnych pomysłach czy wyliczeniach*. Że Remain dało ciała i jedyne odwołanie do
  • Odpowiedz