Wpis z mikrobloga

Fotomirki - szybkie pytanko. Zacząłęm się trochę bawić fotografią kit szybko mi się znudził, więc zaopatrzyłem się w 1.8 50 mm IS STM, ale chciałbym mieć jeszcze jakiegoś ciekawego zooma. Fotografuję amatorsko, a ostatnio w oko wpadł mi SIGMA 70-300/4-5.6 APO Macro, ktoś może miał do czynienia z tym szkłem i może coś napisać?

#kiciochpyta #pytanie #fotografia #canon
  • 16
@matelusz: nie mam ale słyszałem, że za tę cenę jest spoko. ostrość spada mocno przy dłuższej granicy ogniskowych ale na cropie to i tak "zoom" jest większy to i dla 200 można robić ptakom zdjęcia :D. sam się do niego przymierzałem ale padło na jasną stałkę i odkładam na 70-200 2.8
@daczka92: @epll: na ostre zdjęcia przy 300 mm nie liczę, ale gdyby w zakresie 70-200 ostrzył dobrze to by było nieźle. Alternatywnie myślałem jeszcze o Canonie 55-250 mm f/4-5.6 IS STM, ale to chyba po prostu zoomowy kit, więc nie wiem, czy jest sens
@matelusz: używałem go daaaawno dawno temu. Dla kogoś, kto się nim interesuje będzie wystarczający. Aczkolwiek swego czasu bardzo zużywały się zębatki AF i i tenże padał.
Zainteresuj się Tamronem 70-300 VC, używka powinna być przyzwoicie tania :)
@epll: o tym tamronie sporo dobrego słyszałem, niestety w porównaniu do tych 2 modeli o których piszę cena x2 - 2,5. Chociaż może to bardziej sensowne niż kupić tanioszkę i potem narzekać.
@matelusz: Definitywnie tak.
No chyba, że chcesz kupić a potem myśleć czy go #!$%@?ć o ziemie czy o ścianę po zobaczeniu, że z 10 fot 8 jest mydlanych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@epll: biorąc pod uwagę, że po 4 miesiącach używania kita już się wkurzałem na nieostre foty i kupiłem stałkę, chyba pójdę za radą ( ͡ ͜ʖ ͡)
@matelusz: do 200 podobno jest spoko tylko autofocus podobno mało celny, głośny i powolny. a to, że pada to podobno przez to że ludzie źle przełączają na macro bo to działa tylko dla odpowiednich ogniskowych. ktostam napisał, że jak obiektyw dla FF to trzbe liczyć x1.5 a to nie prawda bo każdy obiektyw trzeba liczyć x1.5 :D
w tej cenie lepszego chyba się nie znajdzie. wiadomo, że im więcej wydasz tym