Wpis z mikrobloga

Cześć!
Już wkrótce czeka mnie zaszczytne pierwsze składanie #pcmasterrace i mam do was kilka (może głupich) pytań:
(będę miał: i5 6400, AsRock H110M-HDV, HyperX Fury 8GB, SSD Sandisk Plus 240GB, może nowy Radeon)
1/ wystarcza boxowe chłodzenie CPU czy lepiej kupić jakiegoś taniego SilentiumPC?
2/ zasilacze jednego modelu różniące się mocą są takie same? Chciałbym wziąć pewny zasilacz, znalazłem BeQuiet System Power 8 500W, ale testy są tylko wersji 600W. Chyba, że polecicie inny...
3/ wszystkie kable będą w zestawie? Nie muszę dokupywać kabla SATA do SSD?
4/ "uziemienie'' podczas składania jest bardzo ważne?
#komputery
  • 23
@Boleslaw_Smiszny: widze właśnie, weź kingston savage a nie fury :P 15 zł różnicy a będzie nieco szybciej, zabawne jest to że takie koszta są pamięci na niskim cl, pewnie taka polityka intela xD

zresztą cena tych kości od mushkina to jest jakiś żal, bo za 660zł jest 4x4gb 2133 mhz cl10 od corsaira
@Boleslaw_Smiszny:
1) Boxowe wystarczy o ile nie będzie przeszkadzał Ci hałas, chociaż w związku z nadchodzącymi temperaturami i w trosce o Twoje uszy proponowałbym niereferencyjne :)
2) Ten BeQuiet 500W będzie ok jeżeli celujesz w nowego radeona, który ponoć będzie charakteryzował się niskim apetytem na pobór mocy
3) Powinny być z płytą główną, ale ręki sobie uciąć nie dam - poszukaj może tego modelu gdzieś w necie (unboxing albo coś)
4)