Wpis z mikrobloga

elo bajkowe świry
chcieem wam dzisiaj pokazać kilka krótkometrażówek

na sam początek bajka którą przez przypadek (jak chyba #!$%@? wszystkie, w sumie 1 kontakt z anime (świadomy że jest to anime a nie dragonball na RTLu jak miałem 6 lat) też miałem przypadkowy) gdzieś tam znalazłem na MALu

a więc "historia japonii" przed/po/wtrakcie wojenna opowiedziana przez pryzmat małego studia w którym pewien pan robił zdjęcia "do paszportu" ;D
nie no, strasznie uprościłem, po prostu obejrzyjcie ;)
Shashinkan (The Portrait Studio) od pana Nakamury który pracował przy Akirze http://www.dailymotion.com/video/x32siir (#!$%@? ile ja się tego naszukałem a wystarczyło znać eng tytuł (którego też trzeba sobie znaleźć bo MAL o nim nie wspomina) i ktoś wrzucił ten film na reddit, i chyba jest to jedyna kopia online w necie bo serio nawet po japońskim tytule szukałem i wierzcie mi że zobaczyłem co się #!$%@? w japońskich portrait studiach przy okazji ;D
bardzo podobała mi się tutaj ta fortepianowa muzyka

następnie film tego samego studia (nawet trailer te dwa filmy mają wspólny toteż szukałem ten 1 film też przez pryzmat tego że mógł być w 1 wspólnym filmie razem i z tym filmem, no ale nie był ;d) Hinata no Aoshigure (Sonny Boy & Dewdrop Girl) https://kissanime.to/Anime/Hinata-no-Aoshigure/Episode?id=110306 - młody sięzakochał w pannicy ale jest nieśmiałym samcem beta

Baby Blue (nie mylić z tym polskim ;d) na które trafiłem za sprawą Shashinkana (jest po prostu w powiązanych)
chopak i dziewczyna którzy się znają z podstawówki (a oddalili się od siebie w szkole średniej) chcą se razem oglądnąć fajerwerki (i przy okazji #!$%@?ć granat bo kilka #!$%@? z jakiegoś magazynu jak byli dziećmi) http://www.dailymotion.com/video/x2zq5j0_fun
mnie się podobało (w sumie to dlatego zawsze twierdzę że jestem nieobiektywny-jak na razie to nie ma animsa o którym mógłbym powiedzieć że mi się nie podobało ( ͡° ͜ʖ ͡°) serio coś jest ze mną nie tak, oglądam to gówno niecały rok - potafię wskazać plusy czy minusy jakiejś produkcji ale nie przerwałem nigdy serii w połowie mówiąc że szkoda mi czasu na takie ciulostwo)

A reflection of one's mind https://www.youtube.com/watch?v=vmXi69bt3ks od razu zaznaczę że protag to dziewczynka ;D akcja się dzieje w podbazie toteż trochu trudno rozróżnić jak ma takie "średniodługie" włosy
cóż - szkolna kłótnia (troszku krwawa) 2 dziewczynek, tak to można opisać

No i na koniec coś co wkleję już pod postem a mianowicie Konoha kaseki no natsu (synuś niszczy ojcu skamielinę jakiegoś liścia i mu smutno)
ale ale, film nie ma napisów jednak o dziwo googlowa funkcja "wyświetl napisy ze słuchu" i "przetłumacz na angielski" curva nawet działa, po prostu wszystko jest zrozumiałe ;D także polecam zastosowanie tego tricku bo bajka fajna (wiem że się powtarzam ;) )
#anime #kreskowki #krotkometrazowe
malibu99 - elo bajkowe świry
chcieem wam dzisiaj pokazać kilka krótkometrażówek 

...
  • 16
  • Odpowiedz
@Deodatus: też oglądałem kilka dni temu (nie no z tydzień), praktycznie od tego zacząłem przeglądać co ma do zaoferowania krótkometrażowa animacja ;D
you're welcome mate, jutrodzisiaj też cię zawołam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@malibu99: Jakbym mógł więcej plusów rozdawać, to nie tylko za to, że mnie zawołałeś (co mi się najbardziej spodobało), ale również za:
- długość tej animacji;
- wersję we właściwym języku (a nie wkurzający dubbing);
- plus bonusowy chorobowo-browarowy...
Życzę zdrowia lub fajnego chorobowego!
  • Odpowiedz
@976497: dzienks dziewięcsiedemsześćczterydziewięćsiedem, zgaduję że chodzi ci finalnie o tę japońską z samego końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no niestety dzisiaj ostatni dzień, w piątek do robo ale + taki że od razu weekend ;d
a piwerko ostatnie właśnie sączę (tzn mam ze 4 5 jeszcze w lodówce ale to na jutrodzisiaj ;p)
też cię zawołam jutro (dzisiaj ;d), jedna animacja na prawde jest dla mnie
  • Odpowiedz
@malibu99:

zgaduję że chodzi ci finalnie o tę japońską z samego końca


tak, poprzednich nie zdążyłem jeszcze zobaczyć i raczej spożyję je dopiero dziś na śniadanie.
  • Odpowiedz
@Clear: hmm, z tych co masz tutaj bo wszystkie są osobnymi krótkometrażowymi produkcjami także filmik "pod postem" jest jedyną taką chińską pełną wersją tej bajki (która ma 11 minut)
żeby go obejrzeć, co zaznaczałem w tekście, dobrze jest sobie włączyć napisy na YT ->"japońskie" i później dać w opcjach ->"przetłumacz na angielski" - nawet działa tak że idzie zrozumieć

polecam też pozostałe krótkometrażówki z tego posta i z kilku moich
  • Odpowiedz