Wpis z mikrobloga

@Suvak901: Dziwna sytuacja, ja bym spróbował odłączyć od prądu wyjąć baterie nacisnął włączanie ( by wyładować napiecie) podłączyć do prądu i wtedy go uruchomić, jak nie pomoże to podłącz pod jakiś monitor i sprawdź, czy działa, następnie ( jak nie pomoże) możesz go rozkręcić i posprawdzać, czy coś się nie odłączyło, jak nic nie znajdziesz, przepnij dysk do innego laptopa i sprawdź, czy działa..
Odłączałem go od prądu, wyjmowałem baterie, ale ciągle jest tak samo. Myślałem ze może coś z dyskiem, ale podłączyłem pod PCta i dysk wyglądał na sprawny. Zgrałem wszystkie rzeczy z niego. Może spróbuje jeszcze z tym podłączeniem monitora. @3330235 dzięki za pomoc:)
@3330235 Nie piszczy gdy się go uruchamia. Na monitorze wygląda to tak samo. Ogólnie miałem parę takich przypadków że pojawił się wskaźnik myszki, ale po chwili był już tylko czarny ekran. Pamięć ram też wyjąłem i ponownie włożyłem ale nie pomogło.
@Suvak901: Jeżeli masz na lcd normalnie obraz tylko windows nie może się załadować to padł Ci dysk, jeżeli w ogóle obrazu nie ma to prawdopodobnie wypięła się taśma matrycy
@kcrmdk Gdy go włączam widać napis Toshiba więc raczej taśma się nie wypięła. Po prostu w momencie gdy powinien być już znaczek windowsa to jest czarny ekran. Podłącze jeszcze raz dysk pod kompa i sprawdzę tym programem. Ale ogólnie przywracałem windowsa przez recovery do ustawień fabrycznych i proces przechodził, jednak gdy powinien załadować się windows jest czarny ekran.
@Suvak901: dziwne ale jak obraz się wyświetla to wszystko powinno być sprawne, może tylko z tym dyskiem coś nie tak. Spróbuj jeszcze uruchomić system w trybie awaryjnym - F8 albo F5 podczas uruchamiania kompa.
@Suvak901: jak już będziesz miał ten czarny obraz, sprawdź czy działa ctrl + alt + del, jak nie to przy uruchamianiu klikaj F8, lub F5 i pojawi Ci się kilka opcji do wyboru, wybierz ostatnia dobra znana konfiguracja, czy jakoś tak..
@3330235 @kcrmdk Windows 8. Ale czym się rożni instalacja windowsa 8 z ukrytej partycji, a z płyty? Tak wygląda zakładka Health w HD Tune. Wygląda że dysk jest ok.
HD Tune: TOSHIBA MK6475GSX Health

ID Current Worst ThresholdData Status
(01) Raw Read Error Rate 100 100 50 0 Ok
(02) Throughput Performance 100 100 50 0 Ok
(03) Spin Up Time 100 100 1 2073 Ok
(04) Start/Stop Count 100 100 0
@3330235 @Stragan Na czarnym obrazie ctrl+alt+del nic nie daje. Przy uruchamianiu F5 i F8 też nic. Ogólnie zdarzyło się to z jakiś miesiąc temu i przypomniałem sobie ze system próbowałem wtedy wgrać też z pendriva, ale to też nie pomogło. Dodatkowo jeszcze zauważyłem, że na tym czarnym ekranie ze dwa razy pojawiły mi się jakby jakieś artefakty, ale tylko migły na ułamek sekundy.