Wpis z mikrobloga

@regedit7: Moja mama ostatnio również podłapała anginę... Tutaj zazwyczaj bez antybiotyku się nie obejdzie :(. Polecam 3-dniowe jeśli nie jest mocno poważnie, zawsze krócej przyjmowania tego świństwa (wcześniej skonsultuj się z lekarzem, który Ci przepisze ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
  • Odpowiedz
@agaja: nie miałem do czynienia z anginą, ale na anginę bakteryjną te środki mogłyby choćby minimalnie pomóc, bo odkażają, na pewno płukanka wody z solą, bardzo niedoceniany środek, szałwia też może być dobra
  • Odpowiedz
@konstruktywny_krytyk: @SynGromu: @Invalidus: @ajuto00: @agaja: @ajuto00: No właśnie nie wiem. Na początku dziwnie się czułem, trochę kręciło mi się w głowie, chodziłem potem taki przymulony. Zwolniłem się, w domu - stan podgorączkowy, prawie 38 stopni. Poleżałem 1-2 dni, gorączki nie ma, pozostał tylko ból gardła i nadmierna ślina.
Aktualnie biorę:
-Gardimex jakiś (do ssania tabletki)
-Gardimex (spray do gardła)
-Jakieś cukierki z szałwią
  • Odpowiedz
@ajuto00: jak szałwia, to najlepiej dentosept.ma przyjemny ziołowy posmak i cudownie wszystko znieczula :)
@regedit7: ja dostałam jakiś ohydny plyn do plukania gardla..masakryczny w smaku :(
  • Odpowiedz
@regedit7: czyli jest szansa, że nie wirusowe, polecam płukanki gargarinem, tanie to jest (bardzo tanie!), na pewno warto spróbować, jak dla mnie jeden z najbardziej niedocenianych leków, pewnie dlatego, że trzeba płukać... ale robi robotę!
  • Odpowiedz
@regedit7: w takim przypadku wskazane byłoby podanie już antybiotyku np. Amoksiklav (amoksycylina + kwas klawulanowy) + jakiś lek osłonowy np. Asecurin -- ale to już może jedynie przepisać lekarz.

Ewentualnie aby złagodzić ból to do psikania Tantum Verde lub Uniben -- bez recepty.
  • Odpowiedz
@agaja: @ajuto00: @SynGromu: @konstruktywny_krytyk: @Invalidus: Karuzela jedzie dalej. Wczoraj miałem ok. 38 stopni. Przepłukałem gardełko wodą z solą i wziąłem coś na gorączkę.
Teraz mierzyłem temperature wyszło mi jakieś 38,2 stopnie (nie wiem jak), czuje się normalnie, gardło nie boli aż tak można w miarę przełykać.
Kurde, obym wyzdrowiał, bo jutro zakończenie roku... i bierzmowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz