Wpis z mikrobloga

Mirki #emigracja #uk #irlandia #anglia #galway

Czy jest wśród Was ktoś, kto przeniósł się z Anglii do Irlandii ?

Odezwała się do mnie na linkedin rekruterka z jednej firmy z bardzo ciekawą ofertą - praktycznie idealnie pod mój profil (inżynier testu, ale nie IT)

Obecnie nie mam źle (mam wręcz bardzo dobrze), ale oferta kusi. Chciał bym zapytać się Was o doświadczenia:
-jak klimat pracy ? Jakie jest nastawienie Irlandczyków do Polaków ?
-jak wyglądają płace ? Ile można wołać mając 7+ expa i udział w dość zaawansowanych projektach ?
-jak klimat Irlandii (poza deszczem) ? Lepiej czy gorzej niż w UK ?
-jak kwestie 'rozrywkowe' Koncerty etc. ?
-jakieś inne spostrzeżenia ?

THX
  • 20
@Regis86: nie trzymam akurat kontaktu, ale anegdotycznie jest to cos co zauwazylem. Mieszkalem troche w dublinie i jakoś przeżyłem, ale to było lato ;)
@Wujek_Fester Mogę porównać z życiem w okolicach Londynu kilkanaście lat temu i pracą w korpo w IT. Jeśli chodzi o pracę to jest lepiej, Irlandczycy są bardziej otwarci na obcokrajowców i bardziej wyluzowani w pracy. Jeśli chodzi o klimat to jest chłodniej, wietrzniej i bardziej deszczowo - mi to odpowiada, ale znam ludzi, którzy uciekli mając dość pogody. Rozrywkowo nie jest źle, Irlandia prawie zawsze jest na mapie tras koncertowych w Europie.
@Wujek_Fester jak już napisano pogoda zła albo bardzo zła. Irlandia to duża wieś i czasami kraj 3 świata. Słaby wybór towarów mieszkania bardzo takie sobie i drogie. Irlandczycy czy tacy wyluzowani? Może z 10 lat temu ale teraz to różnie bywa. Domyślam się że zaproponowano ci konkretną kasę więc pewnie jakaś rekompensata ale wiedz że z tej wyspy wszędzie daleko