Wpis z mikrobloga

#windowsphone TY #!$%@?!
Nie wiem co mnie pokusiło aby po jednym porzuceniu windowsa i przesiadce na #android gdzie wszystko jako tako działało znów przejść na windowsphone. To jest jakiś dramat... Od 3 dni nie działa tak o z dupy belka z powiadomieniami, działała i przestała nie są wyświetlane żadne powiadomienia, a resety nic nie pomagają. Najlepsze szoł zaczyna się jak chce się przejrzeć neta. Zaczyna znikać strona, czarny ekran, coś tam miga i jeb reset. Osoba odpowiedzialna za dialer powinna gnić w sztumie do końca życia bo jak masz w nazwisku znak np. "ż" i naciśniesz 9 to nie ma #!$%@? żeby szybko wybrać numer do tej osoby. Aplikacje społecznościowe to jakiś żart, czujesz się jakbyś był 5 lat za innymi. Nie polecam.
#gorzkiezale
  • 12
@asunez: @Popek123: Na szczęście Windows Phone się kończy. Czemu na szczęście?
Microsoft chciał dołączyć do Apple w tworzeniu zamkniętych rozwiązań. Jakby weszło, cofnęłoby to nas do Symbiana.

Może na miejsce Androida (wątpię, ale jednak) wejdzie bardziej otwarty system.
@Sihill_pl: nie miałem Anne i Belle, ale poprzednie i owszem. System w pełni zamknięty, apki certyfikowane tylko przez Nokię i trzeba było rzucać klątwy by odblokować możliwość wgrania normalnego oprogramowania.
@Sihill_pl: Jego nigdy nie widziałem na oczy - ale zakładam, że raczej nie tak bardzo jak np. Nexus czy któryś HTC, w którym mogłeś wywalić sobie Androida (w HTC chyba Windows Mobile) i wgrać co tam chcesz.
@Sihill_pl: Tylko to zrobiło HTC jakby. Podobnie (częściowo) jest z Xiaomi.

Natomiast na pewno tablety mają wymuszony Secure Boot by nie dało się wgrać innego systemu. Na Lumie na 99% się nie da, a przynajmniej z 2 dni temu czytałem, że się nie da.
@Sihill_pl: No w zasadzie tak jest, ale ciągle się lekko pierdzieli. I w tę stronę powinien iść cały przemysł smartfonów. Ktoś stwierdzi - pierdzielę Androida - to nie idzie do sklepu po iPhone (tutaj będzie musiał bo Apl), czy Nokie, czy coś na FirefoxOS, Ubuntu Phone czy co tam chcesz - tylko wkładasz kabelek - wybierasz z listy system - zainstalowany.

I tak osobiście widzę (i chciałbym by było).
@Popek123: a WP 6 w akcji widzieli?
Swego czasu miałem HTC Pharos i to dopiero była masakra.
A symbian nie byl wcale taki straszny.
Ba bardzo miły i prosty w obsłudze.
W 15 min szło złamać certyfikaty i można było instalować co się chciało.
Miałem 15 telefonów z tym systemem i dobrze pamiętam tamte czasy.
A i SE stare też były niczego sobie.
Pamiętam czasy w595,k550 i modyfikacje dźwięku, systemu itp.